szerző:
LA
Tetszett a cikk?

Szombaton este kezdődött az Eurovíziós Dalfesztivál magyar válogatója, A Dal című műsor, melynek jót tett az új zsűritag: Pierrot, aki nem rejti véka alá véleményét, és ha kell keményen helyreteszi az olykor igencsak sablonos előadók próbálkozásait. De van remény, a 30 előadóból most tízet ismerhettünk meg.

Az MTVA egyre rutinosabban vezényeli le A Dal című műsort, amely idén hat szombatunkat foglalja le. Tétje van, ezért izgalmasabb, mint a csupán hazai popberkeket feszegető, de minden hájjal megkent tehetségkutatók. Az Eurovíziós Dalfesztiválon való részvételünk az utóbbi években egyre sikeresebb volt. Tavaly Kállay-Saunders (Running 5. helyezett), előtte pedig Byealex (Kedvesem 10. helyezett) ért el szép eredményt, a tendencia alapján idén akár benne lehetnénk az első háromban. Ez azonban csak akkor lehetséges, ha valami nagyon egyedi tudunk produkálni, ezt a 30 nevező közül nem sokan nyújtják, de azért van remény!

A szombat esti műsor az M1-en is sokkal élvezhetőbb volt, mint a kereskedelmi csatornák tehetségkutatói, az új műsorvezetők is kissé felfrissítették a show-t, bár a TV2-től átigazolt Tatár Csilla sokat bakizott, és az angol kiejtése botrányos, Harsányi Levente profi módon vitte a műsort, amit nem szakítanak meg reklámok, ezért szerencsére kevésbé húzódik el. Nincs benne sok felesleges szövegelés sem, két zsűritagot engednek csak megszólalni egy-egy produkció után, akik közül Pierrot kíméletlenül kritikus: bárkinek a szemébe mondja, ha sablonos, hamis, vagy egyszerűen elégtelen. De az ötödik zsűritag, a nézők sem osztogatják nagyvonalúan a pontszámokat, a 10 adható pontból csupán kétszer adtak 8 pontot a szavazók, legtöbbször 6 vagy 7 pontot küldtek az applikáción vagy sms-ben.

Újdonság a zsűriben: Pierrot, a kíméletlen
MTVA/Penziás Nikolett

Az első elődöntőben a 30 dalból tízet hallhattunk, az előzetes elemzésünkhöz képest pedig voltak negatív és pozitív csalódások, a legnagyobb felháborodást azonban a másodikként továbbjutó Tóth Vera keltette, és nem csak számunkra: a Skyfallra erősen hajazó produkcióval egyenesen pofátlanság lenne kiállni a bécsi színpadra, mind a zongora, mind a refrén Adéle Oscar-díjas dalának koppintása, ezt pedig Csiszár Jenő is pedzegette. Ausztriában 100 milliós közönség fogja kihallani a hasonlóságot, ami igen kellemetlen lenne.

Adéle és Katy Perry koppintásával is próbálkoznak A Dal versenyzői

Ahogy megjósoltuk a Passed üde színfoltként jelentkezett be, de sajnos a vokál nagy csalódás, és félő, hogy a nagyon egyedi, elektronikus hárfás hangzást elrontja majd a rutintalan és hamiskás énekesnő.

Dallos Bogi idén úgy döntött fel próbál nőni a feladathoz, dívás megjelenéséhez azonban még mindig mezítlábat párosít. A dal kellően közhelyes, de íves és elegáns, ha csiszol kiejtésén nagy esélyese lehet az Eurovíziónak, a színpadi megjelenése ugyanis kerek és teljes, a produkció cakkumpakk vállalható lenne Bécsben.

És bár az elődöntőből hatan jutottak tovább a másik három kevésbé említésre méltó, és túlságosan is sablonos, még ha a Karampolis-hoz eredetileg nagy reményeket fűztünk, a nyolcvanas évek szintis hangzásához nem elég karakteres az énekes hangja.

A vigaszágon továbbjutó Antal Timi vadócsága miatt sokkal szimpatikusabb színpadon, mint először gondoltuk, ezt pedig osztotta a közönség, hiszen őt juttatták tovább, ha megtanulná ő is a helyes kiejtést, fel tudná rázni az Eurovíziós színpadot, a doboslánnyal karöltve.

A közönségszavazást applikációs megoldása sajnos nálunk iPhone-on nem funkcionált makulátlanul, a műsor második felében, a Szavazz a kedvencedre menüpont egyáltalán nem működött, így nem volt beleszólásunk abba, hogy ki legyen a hatodik továbbjutó, az összesített pontszámok alapján ugyanis az első öt került be automatikusan a középdöntőbe, a másik ötből választhattak a szavazók egyet, ami örvendetes újítás lenne, ha nem lennének hálózati bakik.

Az is érthetetlen, hogy miért húzzák el hat adásra a show-t, ettől függetlenül várjuk a folytatást!

Kövesse a hvg.hu Élet+Stílus rovatát a Facebookon is!

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!