szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Kocsis András Sándor, a Kossuth Kiadó vezetője szerint egészségtelen szerkezetű a magyar könyvszakma, a fanatizálódó politika pedig nehezen kezelhető indulatokat gerjeszt.

Szerinte a könyvszakma gyönyörű, megérdemli a törődést. Kocsis András Sándor azonban a januári tisztújításon mégis búcsút vett a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének elnöki székétől.

A Kossuth Könyvkiadó igazgatását nagyon fiatalon, és mint mondja, a tudatlanok bátorságával vállalta el. 1988-ban került a könyvszakmába, két évvel később pedig már a pártkiadó élén volt. „Nyers Rezső közölte velem: mától egy fillért sem kapunk, én meg azt szabtam feltételül, hogy senki se szóljon bele, mit és kitől adunk ki” – mondja. A rendszerváltás után ellenezte, hogy megváltoztassák a kiadó nevét, mert, mint mondta, a politikai kiadványokról nem a Kossuth név tehet.

A mai politikáról viszont megvan a véleménye. Szerinte a mai, fanatizálódó politikának az a tragikuma, hogy iszonyú indulatokat gerjeszt a maga kitermelt nyelvezetével, a hír- és álhírterjesztésével. Kocsis András Sándor úgy véli, „minden politikusnak észben kellene tartania, hogy sokkal könnyebb a kutat teledobálni ciánkapszulákkal, mint később a mérget kivonni belőle. Az szinte lehetetlen. Legalább ekkora, és a jövőt és érintő bűn egy egész társadalom lelkét megmérgezni.”

Portrénkat a Kossuth Kiadó vezetőjéről a HVG e heti számában olvashatja.

hvg
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!