A gyüttmenteket megállíthatja az önazonossági törvény, de a lakások értékcsökkenését nem
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Finoman szólva is nagy nyomást gyakorol a médiára a nicaraguai kormány, mióta áprilisban kormányellenes tüntetések robbantak ki.
Felfüggesztette a nicaraguai kormány az ország egyik utolsó független televíziójának a működési engedélyét, amit José Miguel Vivanco, a Human Rights Watch nemzetközi emberi jogi szervezet latin-amerikai részlegének vezetője a szólásszabadság elleni újabb támadásnak minősített.
A rendőrség pénteken tartott razziát a 100% Noticias nevű televíziócsatorna székházában, és letartóztatta Miguel Mora igazgatót. José Miguel Vivanco a Twitteren közölte: Morát terrorizmussal és gyűlöletkeltéssel vádolják. Vivanco az üzenethez mellékelt egy képet Moráról egy bírósági tárgyalóteremben. A Nicaraguában közismertségnek örvendő Lucia Pineda újságírónőt szintén letartóztatták.
A médiára egyre nagyobb nyomást gyakorol a kabinet Nicaraguában, mióta áprilisban kormányellenes tüntetések robbantak ki. Az elnök, valamint az alelnöki tisztséget betöltő felesége távozását követelő tiltakozások – amelyek élén diákok álltak – az egész országra átterjedtek. A megmozdulások azonban rendre erőszakba torkolltak, a hatóságok és kormányközeli félkatonai szervezetek gyakran kegyelmet nem ismerő brutalitással léptek fel a tüntetőkkel szemben.
Nicaraguai és nemzetközi emberi jogi szervezetek 325 és 545 közé teszik a zavargások halottjainak számát, amelyet a kormány legfeljebb 200-ra becsül. Az egykori gerillavezér Daniel Ortega 1979 és 1990 között volt az ország elnöke, majd 2007-ben újra hatalomra került. Jelenlegi mandátuma 2022 januárjáig tart.
Vélhetően a tüntetéshullám miatt a kabinet fokozta az ellenzékre gyakorolt nyomást, az utóbbi időben a független média és számos nem kormányzati szervezet működését korlátozta vagy lehetetlenítette el. A Reuters brit hírügynökség egy hete jelentette, hogy nicaraguai rendőrök legalább hét újságírót vertek meg, köztük az ország egyik legismertebb sajtósát.
Csütörtökön pedig a nicaraguai külügyminisztérium közölte: kiutasítja az Amerikai Államok Szervezetének (OAS) külföldi emberi jogi szakértőit, akik azért érkeztek az országba, hogy kivizsgálják a biztonsági erők túlkapásait az idei kormányellenes tiltakozásokon. A tárca szerint az OAS helyi szervezetei felelőtlenül és bűnös módon beavatkoztak Nicaragua belügyeibe, az állam politikai, gazdasági, katonai rendjével szembeni terrorcselekményekre buzdítottak.
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Kigyulladt egy kioszk, a tűz átterjedt a kis boltokra, ahol egymás után robbantak fel a túlhevült gázpalackok.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.