szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Fesztiválzenekarra világszerte Magyarország kulturális nagyköveteként tekintenek. A tao megszűnésével több száz millió forint esett ki a zenekar költségvetéséből. Fischer Iván viszont bizakodó.

„Reméljük, megkapjuk a szükséges kompenzációt. Sőt, meg kell kapnunk, különben összeomlanak a terveink. A minisztériumi alaptámogatásunk rendben van, 2013 óta stabil. Ha a tao-kompenzáció is eléri az utóbbi évek átlagát, és ha a főváros néhány évvel ezelőtt csökkentett támogatása is valahogy helyreáll, zavartalanul működhetünk tovább” – mondja az e heti HVG-ben megjelent interjúban. Hozzáteszi, ez nem politikai, hanem kulturális kérdés, amit szerinte a döntéshozók is tudnak.

Fischer Ivánt a HVG hetilap a jövő héten kezdődő Európai Hidak fesztivál apropóján kérdezte. A karmester hangsúlyozta, hogy a zene a legjobb eszköz a különböző kultúrák közötti híd szerepére, hiszen nincsenek nyelvi határai, az érzékelésre hat, ami az embereket sokkal inkább eléri, mint az észérvek.

A BFZ-Müpa-rendezvényről, valamint Fischer Vicenzában másodszor induló saját fesztiváljáról az e heti HVG-ben olvashat.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Csatlós Hanna Kult

Fischer Iván: Az elmúlt koncertek élményét kidobja az agyam egy limbóba

Mi a reggeli rutinja Fischer Ivánnak, és mennyit érzékel abból, ami a háta mögött zajlik a közönség soraiban? Mitől aktuális Bartók Béla zenéje, és az őszinte görög tragédia miért passzol jobban a jelenkorhoz, mint a barokk közönséghez? A Budapesti Fesztiválzenekar karmesterével és vezetőjével beszélgettünk, és kiderült, hogy rendkívül elfoglalt ember létére Fischer Iván néha még unatkozik is.