Free SZFE
Egyre nagyobb az ellenállás a hallgatók és a tanárok részéről a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) autonómiájának csorbításával szemben a kormány döntése miatt, miszerint az egyetem alapítványként működhet tovább Vidnyánszky Attila vezetése alatt. Az SZFE körül kialakult szolidaritási mozgalomhoz egyre több világhírű művész csatlakozik, Vidnyánszkyék mégsem tágítanak. Az SZFE-botrány legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
A kormány nem része az SZFE körüli vitának, mivel az egyetem feletti kormányzati felügyelet megszűnt – jelentette ki Gulyás Gergely kancelláriaminiszter az ATV Egyenes beszéd című műsorában. A miniszter szerint a tiltakozóknak nem is az állammal kell tárgyalniuk, hanem a kuratóriummal. Állította:
a kormány nem tudja feloldani a patthelyzet.
Lehet tüntetni, szabad országban élünk – mondta a kancelláriaminiszter, hozzátéve:
aki akar, tanuljon, aki pedig azt szeretné, alapítson magánegyetemet.
Gulyás úgy érvelt, hogy az egyetemek modellváltásának célja az, hogy az állam ne szóljon bele a felsőoktatás kérdéseibe. Arról is beszélt, hogy az elmúlt időszakban nyolc magyar felsőoktatási intézményben volt modellváltás, ami hétben zökkenőmentesen zajlott.
Sztrájkra készülnek a Színművészeti dolgozói
Czeglédi Fanni - Csatlós Hanna Élet+Stílus Több mint egy hete már, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói blokád alá vonták az egyetem főépületét, az új kuratóriumi tagoknak nem engedik a belépést az intézmény területére, a tanítás megkezdését elhalasztották. A kormány és az intézmény új vezetője, Vidnyánszky Attila egyelőre nem akarnak visszavonulót fújni.