szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Virág és Nóra története sikeresen szerepelt egy újabb nemzetközi fesztiválon.

Június 1-6. között rendezték meg a Crossing Europe Nemzetközi Filmfesztivált Linzben. A fesztivál elhivatott az egyedi, kortárs, társadalmi témájú munkák bemutatása terén és évről évre hosszú, alapos válogatási folyamat eredményeként több mint 150 kiemelkedő szerzői játék- és dokumentumfilmet hív meg a programjába. A meghívott filmek döntő többsége korábban valamelyik A-kategóriás fesztivál programjában szerepelt.

Haragonics Sári és Dér Asia első egész estés dokumentumfilmje, az Anyáim története az egyik legnagyobb presztízsű dokumentumfilmes fesztiválon, a kanadai Hot Docs-on mutatkozott be 2020-ban és azóta számtalan felsztiválmeghívást kapott, vetítették többek között Szarajevóban, Minszkben, Tajpejben, Szalonikiben és a hazai BIDF-en is, ahol különdíjban részesült. Most a Crossing Europe dokumentumfilmes szekciójába kapott meghívást és az idei verseny Legjobb Dokumentumfilm díját nyerte el. A film jelenleg az HBO Go-n elérhető.

Dér Asia és Haragonics Sára rendezőket a forgatás körülményeiről, buktatóiról, és arról is kérdeztük ebben az interjúban, gondolták-e volna, hogy mire bemutatják a filmjüket, a kormány már el is rendezi a melegek örökbefogadásával kapcsolatos „joghézagot”.

„Nem akartuk ezt az országot homofóbnak lefesteni" - így készült az Anyáim története

Leszbikus, magyar örökbefogadó párról szóló dokumentumfilm debütál a napokban, amely nemcsak a szivárványcsaláddá válás hosszú folyamatáról, hanem a szerepkeresés nehézségeiről is nyíltan kíván beszélni. Dér Asia és Haragonics Sára rendezőket a forgatás körülményeiről, buktatóiról, és arról is kérdeztük, gondolták-e volna, hogy mire bemutatják a filmjüket, a kormány már el is rendezi a melegek örökbefogadásával kapcsolatos „joghézagot".

A film egyik szereplője pedig ebben a cikkben mesélt lapunknak arról az útról, amelyet feleségével bejártak, attól kezdve, hogy beadták az örökbefogadási kérelmet, egészen addig, amíg már kislányukat nevelve szembesültek a kisgyerekes élet megannyi örömével és gondjával.

"Lecsupaszítva odaálltunk a magyar állam elé, mi ilyenek vagyunk"

Szóba sem kerülhetne ma már, hogy az Anyáim története című dokumentumfilm meleg párja Magyarországon örökbefogadással családdá váljon. Nekik még sikerült.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Czeglédi Fanni Kult

„Nem akartuk ezt az országot homofóbnak lefesteni” – így készült az Anyáim története

Leszbikus, magyar örökbefogadó párról szóló dokumentumfilm debütál a napokban, amely nemcsak a szivárványcsaláddá válás hosszú folyamatáról, hanem a szerepkeresés nehézségeiről is nyíltan kíván beszélni. Dér Asia és Haragonics Sára rendezőket a forgatás körülményeiről, buktatóiról, és arról is kérdeztük, gondolták-e volna, hogy mire bemutatják a filmjüket, a kormány már el is rendezi a melegek örökbefogadásával kapcsolatos „joghézagot”.