szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Szeretnék, ha az oktatás a régi, bevált modell szerint folytatódna tovább.

Alföldi Róbert számos volt diákkal együtt egy nyílt levélben fordult a döntéshozókhoz a szentesi Horváth Mihály gimnázium irodalmi-drámai tagozatának ügyében.

Mint mi is írtunk róla, a diákok és a szülők május közepén értesültek arról, hogy a gimnázium nagy valószínűséggel nem hosszabbítja meg a szerződést a Keleti István művészeti képzővel, az oktatást egy másik iskola veszi át, és vannak, akik attól tartanak, hogy a cél a nagy múltú drámatagozat elsorvasztása.

Leépítik Alföldi Róbert egykori gimnáziumának legendás dráma tagozatát? Az igazgató szerint csak átalakítják

Negyven éven át számos ismert színész végzett a szentesi Horváth Mihály Gimnázium legendás dráma tagozatán, amelynek a jövőjét most sokan féltik. A Fidesz listáján a szentesi közgyűlésbe épp most bekerülő igazgatónő ugyanis úgy döntött, átalakítja a képzést – azt azonban senki nem tudja, hogyan.

A nyílt levél írói felhívják a figyelmet, hogy a gimnázium drámatagaozata országos jelentőségű pedagógiai műhely, ahonnan színészek, előadóművészek, színházi, filmes és televíziós szakemberek, írók és alkotóművészek tucatjainak indult a pályája.

“Az itt szerzett tudásra és szellemi örökségre építve újságírók, ügyvédek, lelkészek, közművelődési szakemberek és – igen nagy számban – pedagógusok százai találtak munkát és hivatást. Az innen kikerült volt diákok szakmájuktól, lakóhelyüktől, koruktól és világnézetüktől függetlenül büszkék egykori iskolájukra. Az egész országban elismert képzési modell évtizedek alatt alakult ki, és hozott megbecsülést a tagozatnak, az iskolának, valamint Szentes városának” – folytatják.

Attól tartva, hogy a változásokkal lerombolhatják az évtizedek alatt felépített örökséget, arra kérik a levél címzettjeit – többek között dr. Balatoni Katalin köznevelési helyettes államtitkárt, a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ vezetőit és Szentes város polgármesterét, Szabó Zoltán Ferencet – , hogy vizsgálják felül a tagozatot érintő döntést, és segítsenek abba, hogy a régi modellben folytatódhasson a pedagógiai program.

“A magas presztízsű művészeti szakképző intézmény lecserélése egy teljesen más szakmai felkészültséggel és gyakorlati tapasztalattal rendelkező zeneiskolára az országszerte ismert pedagógiai műhely végét jelentené. Ezzel a lépéssel, ha jogilag nem is, de lényegét tekintve megszűnne a «szentesi drámai»” – indolják kiállásukat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!