Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Június 29-én indul a 100. Tour de France kerékpáros körverseny, melyen összesen 3360 kilométert kell megtenniük a versenyzőknek. A rajtot követő három szakaszt Korzikán teljesítik, július második napjától Nizzában, később pedig a Pireneusokban folyik majd a küzdelem. Az utolsó szakasz a versailles-i kastély kertjéből rajtol, a befutó pedig az eddigi hagyományoknak megfelelően a Champs-Élysées-n lesz – ezúttal villanyfényben. Összeállításunkkal e kerek jubileumot vezetjük fel – archív Tour-képekől válogattunk.

1930. július 22. - André Leducq, Charles Pelissier Antonin Magne a Tour 16. szakaszán Grenoble és Evian közt.
AFP
1934. július 28. - Rennes: René Le Greves a mezőny élén
AFP
1932. július 1. - fiatal pásztorfiú figyeli a versenyzőket a Tour 15. szakaszán Evian és Belfort közt
AFP
1930: átkelés a hídon
AFP
1933. július 6-9. szakasz: a mezőny élén Maurice Archambaud és Francesco Camusso Gap és Worthy közt
AFP
1927. július 15. - Briançon
AFP
1937. július 7. - Gino Bartali érkezése a csúcsra a 7. szakaszon
AFP
1936. július 14. - a spanyol Federico Ezquerra a Galibier tetején
AFP
1936: mosdás a szakasz után
AFP
1927 - Nizza és Briançon közt
AFP
1932 - frissítő a szökőkútnál
AFP
1932. július 12. - André Leducq kerékpárost Antonin Magne és Jean Bidot ösztönzi
AFP
1934. július 1. - Georges Speicher bukása
AFP
1933. július 1. - versenyzők a reggeli sportújsággal
AFP
1930. július 1. - Charles Pelissiert a komikus Bisout masszírozza a Tour 3. szakaszán. Mellettük Jules Merviel és Antonin Magne kerékpárosok.
AFP
1936. július 16. - Albert Hendrickx belga kerékpáros a francia Robert Tanneveau és Charles Berty társaságában a 9. szakaszon
AFP
1937. július 19. - menetelés a 15. szakaszon Luchon és Pau közt
AFP
1943. július 22. - a francia kerékpárost, Antonin Magne-t üdvözlik a szurkolók útban a Col d'Aspin csúcsa felé.
AFP
1938. július 22. - Col d'Allos: az olasz Gino Bartali győzelmét jelentő szökése a 14. szakaszon Digne és Briançon közt , e szakasszal nyerte meg élete első Tourját.
AFP
1933 - peloton a hídon
AFP
1933 - Nizza és Cannes között
AFP
1927. július 17. - a luxemburgi Nicolas Frantz (balra) sárga trikóban a Tour 24. szakaszán Dunkerque és Párizs közt.
AFP
1976. július 18. - Párizs: Gerben Karstens holland kerékpáros érkezik a Champs-Élysées befutóján, megnyerve ezzel az utolsó szakaszt. Mögötte a belga Freddy Maertens közeledik. A Tourt a belga Lucien Van Impe nyerte.
AFP
1933. július 8. - Párizs: a francia kerékpáros Georges Speicher, miután megnyerte a 12. szakaszt Cannes és Marseille között.
AFP
1939. július 1. - a francia kerékpáros, Amédée Fournier pihenője
AFP

Kövessenek minket a Facebookon is!

Stiller Ákos - képszerkesztés Nagyítás

Új államálom: Kurdisztán – Nagyítás-fotógaléria

A Közel-Keleten mintegy 35-40 millió kurd él. Többségük négy ország: Törökország, Irak, Szíria és Irán területén. Az iraki változások eredményeként az ottani kurdok olyan autonómiát kaptak, amilyenről a többi országban nem is álmodhatnak. Az iraki Kurdisztán jelenleg ország az országban, a kurd regionális kormány fennhatósága alatt álló terület, többek közt az olajnak köszönhetően, gyors gazdasági fejlődésen megy keresztül. Erbil, az iraki kurdok fővárosa, Dubaj babérjaira tör. A török-kurd konfliktus lassan feledésbe merül, a nyugati szomszéd a legnagyobb befektetővé lépett elő a térségben.

hvg.hu Nagyítás

Ilyen a disznóvágás a strázsahegyi pincesoron – Nagyítás-fotógaléria

A Kunsági borvidékhez tartozó strázsahegyi pincesor Monor egyik büszkesége. A hegyen mintegy 960 pince található, melyek közül 98 eredeti XIX. századi állapotában, 132 pedig felújított állapotában tekinthető meg. A javarészt családi tulajdonban lévő pincék gyakori helyszínei baráti borozgatásoknak, rokoni összejöveteleknek, disznóvágásoknak. Pataky Zsolt képriportja.

hvg.hu Nagyítás

Teljesített fogadalom – Nagyítás-fotógaléria a csíksomlyói zarándoklatról

Négynapos útra indult csütörtökön a Nyugati pályaudvarról a Boldogasszony zarándokvonat a pünkösdi csíksomlyói búcsúra. A vonat indulása előtt a zarándokokra áldást mondott Beer Miklós váci megyéspüspök. Szombaton a pünkösdi csíksomlyói búcsún vettek részt a zarándokok, miután Csíkszeredán a kegytemplomnál felkeresték a ferencesek által évszázadok óta őrzött, a katolikus hit által csodatevőnek tekintett Boldogasszony-szobrot. Csíksomlyón, az ősi Mária-kegyhelyen 1567 óta gyűlnek össze minden év pünkösd szombatján a székelyek és a csángók, hogy teljesítsék őseik fogadalmát: szentmisével köszönik meg Szűz Máriának, hogy hitük szerint megsegítette őket a protestáns János Zsigmond erdélyi fejedelem ellen vívott csatában, amelynek kimenetelétől függött, hogy megőrizhetik-e katolikus vallásukat.

Iliás Katalin (szerkesztő) Nagyítás

Ha az utolsó fát is kivágtuk... - Nagyítás-fotógaléria a fák napján

"Amint az utolsó fát is kivágtuk, az utolsó halat is kifogtuk, és az utolsó folyót is megmérgeztük, rájövünk majd, hogy a pénz nem ehető." Chernel István ornitológus szervezte meg először az országban a madarak és a fák napját 1902-ben. A magyar kormány 1994-ben hozott rendeletében május 10-ét jelölte meg e nap megünneplésére. Fák a világ minden tájáról Nagyítás-fotógalériánkban.