Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Rebecca Litchfield saját bevallása szerint mindig jelentős esztétikai vonzalmat érzett az ódon tárgyak és helyszínek iránt, gyönyörködtette azok szépsége; képei az elmúlás mellett olyan történeteket mesélnek el, mint a múzeumok kiállítási tárgyai. A fotós szerint nincs különbség az ikonikus látványosságok és a kevesek által ismert, elhagyatott helyek között, s utóbbiak bár nem szerepelnek a történelemkönyvek lapjain, mégis saját történetük van, melyet a jövő számára is érdemes megörökíteni. Rebecca Litchfield Oroszország mellett Németországon át az Egyesült Királyságon keresztül Belgiumban, Bulgáriában, Lengyelországban és Magyarországon készült képein mutatja be az elmúlást. Válogatásunk a sorozatból.

The Mist - Bulgária (2013)
Rebecca Litchfield
Steam - Magyarország (2013)
Rebecca Litchfield
Kasarylia - Belgium (2013)
Rebecca Litchfield
The Show Must Go On - Belgium (2013)
Rebecca Litchfield
Mildew Church - Lengyelország (2013)
Rebecca Litchfield
Sky Room - Egyesült Királyság (2013)
Rebecca Litchfield
Blue Corridor - Németország (2013)
Rebecca Litchfield
Symphony of Silence - Egyesült Királyság (2014)
Rebecca Litchfield
The Dentist - Oroszország (2013)
Rebecca Litchfield
The End - Egyesült Királyság (2013)
Rebecca Litchfield
Underwater Ballroom - Egyesült Királyság (2013)
Rebecca Litchfield
The Princess and the Pea - Oroszország (2013)
Rebecca Litchfield
There Was An Old Lady - Belgium (2013)
Rebecca Litchfield
Thy Kingdom Come - Lengyelország (2013)
Rebecca Litchfield

Kövessenek minket a Facebookon is!

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

A világ legszebb utazási fotói 2012-ben - Nagyítás-fotógaléria

Az ismert fotóművész, Chris Coe által alapított '' tpoty.com - Travel Photographer of the Year Awards'' célja, hogy pályázat keretében minden évben összegyűjtse a világ legszebb utazási fényképeit. E kezdeményezést az évek során egyre nagyobb érdeklődés kísérte, melynek köszönhetően mára több kategóriában is versenybe szállhatnak akár hivatásos, akár amatőr fotográfusok. 2008-ban már a világ 60 országából neveztek: a legidősebb résztvevő nyolcvannyolc, a legfiatalabb mindössze ötévesen regisztrálta magát. A zsűri - Coe vezetésével - igen változatos: rangos természetfotósok, fotóművészek, képkereskedők, szerkesztők bírálják a beküldött pályamunkákat. Válogatásunk a legjobb képekből.

Nagyítás

Az év legszebb természetfotói – Nagyítás-fotógaléria

Immár tizennyolcadik alkalommal hirdette meg idén tavasszal Magyarország és a közép-európai régió legrangosabb természetfotós pályázatát a NaturArt – Magyar Természetfotósok Szövetsége. Az idehaza és külföldön egyaránt elismert szakemberekből álló zsűri ezek közül választotta ki a 12 kategória díjazott fotográfiáit, valamint azt az összesen száztizenkét képet, amelyeket a Magyar Természettudományi Múzeum hagyományos, Az Év Természetfotósa 2010 kiállításán a nagyközönség is megcsodálhat.

Stiller Ákos - képszerkesztés Nagyítás

Csodálatos képek az év hazai természetfotósaitól - Nagyítás-fotógaléria

Idén rekordszámú, 315 pályázó nevezett 3401 fotóval összesen 14 kategóriában a GDF Suez - Év Természetfotósa fotópályázatra. Az első díjat Daróczi Csaba vehette át a budapesti Magyar Természettudományi Múzeumban , ahol a legjobb 104 munkából kiállítás is nyílt. A fotós második alkalommal nyerte el a díjat, és idén az Év természetfotója kitüntetést is kiérdemelte Szeánsz című képéért.

Stiller Ákos - képszerkesztés Nagyítás

Az év legszebb természetfotói - Nagyítás-fotógaléria

Huszonegyedik alkalommal rendezték meg idén Az Év Természetfotósa pályázatot. Szinte nem volt olyan kategória, ahol ne kapott volna díjat Máté Bence, aki a nagydíjat is elnyerte. Összefoglalónk a legkiemelkedőbb magyar természetfotósok képeiből.

hvg.hu Nagyítás

Fantasztikus képek az év hazai természetfotósaitól - Nagyítás-fotógaléria

A Magyar Természetfotósok Szövetsége tizenkilencedik alkalommal írta ki a GDF SUEZ - Az Év Természetfotósa pályázatot, mely hazánk és egyben a régió legjelentősebb természetfotós pályázata. A szakmai zsűri 234 jelentkező 5309 fotója közül választott győztest: az év természetfotósa idén Haarberg Orsolya lett. Nagyítás-fotógalériánkba a 13 kategória legjobbnak ítélt képei közül válogattunk, nem volt könnyű dolgunk.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

Aki lehozta a Holdat a Földre – Nagyítás-fotógaléria

Leonyid Tiskov orosz művész az egész világot bejárta, de sosem volt egyedül, saját holdja végig elkísérte. Az erről készült, "Private Moon" című sorozata a Holddal való találkozását mutatja be az éjszakai Párizsban, hajnali fények közt egy tó közepén, Tajvan partjainál, berlini erkélyeken, Moszkva háztetőin, vagy éppen a sarkvidék kunyhói mellett. ''A világegyetem közepén fekszünk, épp olyan fontosak vagyunk, mint a Hold vagy más égitestek'' – üzeni a sorozattal Tiskov. ''Sokkal több ez nekem, mint egy fotósorozat. A Hold az a fényes pont, mely összehozza a különböző nemzetiségű és kultúrájú embereket.'' – magyarázza a művész, akinek sorozatából válogattunk.