Tüntetések és román győzelem a hét képein - Nagyítás-fotógaléria
Új államelnök Romániában, amerikai futball Budapesten, közfelháborodás az országban, támadás Izraelben - képes összeállításunk a hét fontosabb eseményeiből.
Ilyen a Tienanmen tér óta nem volt – Nagyítás-fotógaléria
Demokráciáért tüntetők tízezrei árasztották el Hongkong belvárosának utcáit, megbénítva a város közlekedését. A demonstrálók egy bevásárlónegyedet és egy lakóövezetet is elözönlöttek. Vasárnap véres jelenetekre került sor a hongkongi utcákon, több tucat tüntetőt őrizetbe vettek. A rendőrfőnök szerint a rendőrség a lehető legfinomabban lépett fel az illegális tüntetés ellen. Az elmúlt három napon 41 ember sérült meg, köztük rendőrök is. Az Occupy mozgalom támogatóiból és diákokból álló tömeg ragaszkodik hozzá, hogy a 2017-es kormányzóválasztáson Hongkong önállóan állíthasson jelölteket, Peking viszont fenntartja magának a jelöltállítás jogát. A rohamrendőrök hétfőn visszavonulót fújtak, miután egész éjszaka gumibotokkal és könnygázzal próbálták feloszlatni a tömeget. Negyed évszázada nem volt ilyen méretű megmozdulás Kínában.
Így szavaztunk - Nagyítás-fotógaléria
Túl vagyunk az év utolsó voksolásán. Tarlós maradt, Orbán szerint győzött az egység, Gyurcsánynak keserédes volt a szája íze. Ez volt 2014-ben az önkormányzati választás.
Aki végigfotózta a Fal megnyitásának éjszakáját - Nagyítás-fotógaléria
Miközben keletnémetek ezrei nyomulnak be a Fal megnyitását követően Nyugat-Berlinbe, Christian Hajer vízum és kényszer-valutaváltás nélkül megy át a keleti oldalra, hogy végigfényképezze az átkelőhelyeken nyomakodó embereket és Kelet-Berlin üres utcáit. Különleges fotók a novemberi 9-i éjszakáról, amikor Günter Schabowski bejelentését követően hirtelen megrepedt a Fal, hogy aztán 11 hónap múlva beteljesedjék a német egység. Christian Hajer várostervező, 1986-ban diákként jött Nyugat-Berlinbe. Ma közönségkapcsolatokért felelős irodát tart fenn, előadásokat és szakmai városvezetéseket szervez nemzetközi csoportoknak várostervezési, politikai és gazdasági témákban. Exkluzív, 25 éves fotósorozata a hvg.hu-n!
Egy miskolci kényszerköltöztetés története - Nagyítás-fotógaléria
Anya, melyik az otthonom, ez, az, vagy a következő? - a Horváth családnak 18 év után egyik napról a másikra kellett kiköltöznie a miskolci Békeszálló-telepen lévő lakásukból. Majdnem utcára kerültek, végül az önkormányzat mégis kiutalt nekik pár hónapra egy szociális lakást. Csak egy kulcsot kaptak, meg egy címet. Költözzön át velük, nézze meg hol éltek, és hogy tetszik nekik az új otthonuk! Hajdú D. András képriportja Miskolcról az abcug.hu-n.
Vége a fekete kockafejű rendőrök világának - Nagyítás-fotógaléria
Az Alkotmánybíróság úgy döntött, hogy nem kell többé kitakarni a rendőrök arcát a fotókon, csak nagyon indokolt esetben. Erre a jövőben csak akkor lesz szükség, ha egy rendőr megsérül, esetleg rajta kívül álló okok miatt megalázó helyzetbe kerül, és a kép közlésével sérülnek a személyiségi jogai. A döntés alkalmából néhány kedvenc képünkkel emlékezünk erre a fotóiporterek által talán soha el nem feledhető, magunk mögött hagyott időszakra.
50 éves az Erzsébet híd – Nagyítás-fotógaléria
Ötven éve adták át Budapest egyik legnevezetesebb hídját, melyet a második világháború után újraépítettek, melyen egykor villamos is közlekedett, s amely ma talán a legforgalmasabb fővárosi átkelő. A Sávoly Pál által tervezett, Erzsébet királynéról elnevezett híd ma az első kerületet köti össze ötödikkel, teljes hossza pedig 378,6 méter. Elődje az akkori időkben műszaki csodának számított, 1894-ben tervezték, építési munkálatai 1903 őszén fejeződtek be, tervezésében Czekelius Aurél, Kherndl Antal, Gállik István, Beke József és Nagy Virgil vettek részt. Az első híd a németet csapatok 1945 telén lezajlott visszavonulásának esett áldozatul. Január 18-án a budai oldalon végzett robbantás után a híd összedőlt, a kár nagysága miatt végül lehetetlennek tűnt a helyreállítás, így újjáépítették. A második, kábelhídnak épített átkelő 1961 és 1964 között épült, a forgalomnak november 21-én adták át. Az elmúlt ötven évben része volt taxisblokádban, hat sávja kerékpáros-felvonulások útvonalául szolgált, de volt itt politikai nagygyűlés, tüntetés, 2002-ben pedig még el is foglalták.
''Csak értékelem, amim van''
Egyre több gyermeket diagnosztizálnak a világon és Magyarországon is autizmussal, ám az emberek fejében még mindig az "Esőember-sztereotípia" jelenik meg a szó hallatán. A hétéves Ábel teljesen egészséges kisfiú, iskolába jár, írni, olvasni és számolni tanul, mint a többiek – egyszerűen csak kicsit máshogy. Az ő fejlesztése még időben elkezdődött, így jó eséllyel élhet majd felnőttként teljes életet. Édesanyja, Daniss-Bodó Eszter addig is szeretné sorstársaknak és kívülállóknak is megmutatni, hogy nem lehetetlenség egy autista kisgyereket "normálisan", teljes elszigeteltség nélkül nevelni.