Ismét magyar helyezett a Sony fotópályázatán
Megszülettek a Sony World Photography Awards fotópályázat eredményei. Ismét örülhetünk magyar sikernek is.
World Press Photo: ezek voltak az év legjobb sajtófotói
Megszülettek az 58. World Press Photo eredményei. Válogatás a díjazottakból.
33. Sajtófotó – a magyar fotóriporterek legjobb képei
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége Fotóriporterek Szakosztálya harmincharmadik alkalommal írta ki a Magyar Sajtófotó Pályázatot, amelyre 243 fotográfus, 2738 pályázattal, összesen 7164 képpel pályázott. A kategóriák közül az Emberábrázolás-portré kategóriára érkezett a legtöbb pályamű, a zsűri összesen 506 egyedi és sorozat pályamű közül válogathatott. Tartalmilag is ezeket a kategóriákat értékelte kiemelkedőnek a nemzetközi zsűri.
Késő Putyin, félpucér tüntető - Képes krónika Putyin látogatásáról
Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden a várnál egy órával később, 15 órakor érkezett meg a budapesti Liszt Ferenc repülőtérre. Leszállás után a hivatalos program szerint a Hősök terén, majd a Fiumei úti temető szovjet katonai parcellájánál koszorúzott, ezután egyezményeket ír alá Orbán Viktorral, majd Áder Jánossal találkozik a Sándor Palotában. Putyin autókonvoja villámgyorsan mozog a városban, talán, hogy behozzák a késést. Közben félmeztelen tüntetőt vittek el a rendőrök.
Így fest Debalceve pokla
Kertelés nélkül mutatják be a kelet-ukrajnai háború poklát azok a képek, amelyeket egy szabadúszó fotóriporter készített az oroszbarát lázadókról. Max Avdeev a felkelők Első Szlavjanszki Brigádja nevű alakulatát követte. A stratégiailag fontos Debalcevét szerdán adták fel az ukrán katonák, miután nem tudták visszaszorítani a helyi önkéntesekből verbuválódott csapatokat, amelyeknek a hírek szerint orosz parancsnokaik voltak. A fegyvereket is állítólag az oroszok adták. A várost az elmúlt hetekben a felismerhetetlenségig lerombolták, a civilek elmenekültek, de így is nagyon sok a halott. A lövészárkokban készített képek a világháborús hadszíntereket idézik faggyal, szürkeséggel, temetetlen halottakkal és elgyötört katonákkal.
A Szépművészeti utolsó órái
A Liget-projekthez is kapcsolódó felújítás miatt 2018 márciusáig lakat került vasárnap a Szépművészeti Múzeumra. Az utolsó két napon fergeteges bulikkal vehettünk búcsút a Hősök terén álló épülettől. Mi történt a három évre bezárt Szépművészeti utolsó óráiban? Fotógaléria.
Ezek voltak az elmúlt év legszebb utazási képei
Az ismert fotóművész, Chris Coe által alapított ''tpoty.com – Travel Photographer of the Year Awards'' célja, hogy pályázat keretében minden évben összegyűjtse a világ legszebb utazási fényképeit. E kezdeményezést az évek során egyre nagyobb érdeklődés kísérte, melynek köszönhetően mára több kategóriában is versenybe szállhatnak akár hivatásos, akár amatőr fotográfusok. 2008-ban már a világ 60 országából neveztek: a legidősebb résztvevő nyolcvannyolc, a legfiatalabb mindössze ötévesen regisztrálta magát. A zsűri – Coe vezetésével – igen változatos: rangos természetfotósok, fotóművészek, képkereskedők, szerkesztők bírálják a beküldött pályamunkákat. Válogatásunk 2014 legjobb képekből.
Isteni szerencsével lezuhant repülőgépek
Happy End – így nevezte el Dietmar Eckell fotográfus azt a munkáját, amely során évtizedekkel ezelőtt lezuhant repülőgépek elhagyott roncsait fotózta a világ minden táján. Azért Happy End, mert ezekben a balesetekben senki sem vesztette életét. Dietmar Eckell amatőrként kezdett el fotózni, először használaton kívüli vasúti pályákat, autóroncsokat és épületek romjait fotózta, aztán egyszer, miközben légi felvételeket készített, összeütközött egy ejtőernyőssel. A balesetet szerencsésen, lábtöréssel megúszta, de ekkor merült fel benne először a kérdés: vajon mi történik a lezuhant repülőgépekkel? Kutatni kezdett, és kiderült, hogy több tucat olyan helyszín van a világon, ahol szerencsés kimenetelű légi balesetek, kényszerleszállások nyomán elhagyott, és a természet által körbeölelt roncsokat fotózhat. Eckell 2010-ben otthagyta állását, és elindult világkörüli útjára.