Tetszett a cikk?

A Magyarországot képviselő Széll Tamás és csapata nyerte a világ legrangosabb szakácsversenye, a Bocuse d'Or budapesti kontinensdöntőjét, a második helyezett Norvégia, a harmadik pedig Svédország lett.

''Leírhatatlan érzés'' - fogalmazott a díjátadó után Széll Tamás, hangsúlyozva, hogy négy és fél hónap szinte pihenés nélküli munka áll mögöttük. Mint hozzátette, csapatával nagyon erősnek érezték a munkájukat, ezért azt várta, hogy az első ötben végeznek, vagy elcsípnek egy különdíjat. "Mindig lehet fejlődni, de a mai versennyel 95 százalékig elégedett vagyok" - jegyezte meg.

A friss kontinensbajnok elmondása szerint ha a hal- és a húsétel is erős tud lenni, az általában pozitív jel. ''Tökéletes csapatmunkát tudtunk bemutatni, nagyon tisztán, precízen tudtunk dolgozni, a boxon belül szinte semmi kommunikációval. Ezeken kívül szerencse kellett és hidegvér: az embernek ki kell tudnia kapcsolni, ami körülötte van; a nagyon felkészült versenyzők is el tudnak vérezni az utolsó egy órában'' - tette hozzá.

Széll Tamás a verseny történetének első magyar séfjeként vett részt a Bocuse d'Or világdöntőjében 2013-ban. Visszatekintve elmondta: ha az ember egyszer megtapasztalja, milyen a lyoni világdöntő, az utána óriási lökést ad.

Fülöp Máté
Fülöp Máté
Széll Tamás előkészületei
Fülöp Máté
Készül a hús
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Az olasz Marco Acquaroli munka közben.
Fülöp Máté
Készül a francia Laurent Lemal alkotása.
Fülöp Máté
Széll Tamás
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Készül a tányér
Fülöp Máté
Széll Tamás húsétele
Fülöp Máté
Zsűri elé érkező alkotás
Fülöp Máté
Fülöp Máté
A magyar csapar érkezése az eredményhirdetés előtt
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté

Kövessenek minket a Facebookon is! 

hvg.hu Nagyítás

Csillagok Háborúja 7

A hozzáértő rajongóból Star Wars-rendezővé vált J.J. Abrams megcsinálta azt, ami lehetetlennek tűnt: olyan jó folytatást készített a legnagyobb űrmesének, ami felnőtt a több mint egy évig tartó folyamatos hype-hoz. A Star Wars 7 az eredeti trilógia első két epizódjának receptjeire épít, kalandos, akciódús, izgalmas történetet mutat be okos humorral és elképesztő látvánnyal - és minél kevesebb digitális trükkel, az előzménytrilógia bukását elkerülendő. A visszatérő színészek és az új hősök egyaránt kitesznek magukért, új legendák születtek.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

Saul éve: 2015 a kultúrában

Díjeső és további jelölések a Saul fia című magyar filmre, írói sikerek és fájdalmak, meghökkentő produkciók és kiállítások itthon és a nagyvilágban. Ez volt 2015 a kultúrában.

fm Nagyítás

Elképesztő magyar sikerekkel és fájdalmas csalódásokkal készültünk a sport évére

2016 a sport éve lesz: labdarúgó-Európa-bajnokság, ahol hosszú szünet után ott lesz a magyar válogatott is, olimpia Rióban, ahonnan egyes becslések szerint akár nyolc aranyat is hozhatunk (bár a realistábbak ennél jóval visszafogottabbak), ismét a világelitben játszik a magyar hokiválogatott. Mielőtt azonban erre az évre igazából ráfordulnánk, Nagyítás fotógalériánk felidézi 2015 magyar sikereit, illetve az év leglátványosabb sportpillanatait.

hvg.hu Nagyítás

Élet és elmúlás képekben

Mari Mahr (1941) Santiago de Chilében született, Londonban élő, magyar származású fotóművész Ketten című kiállításában, két – Graham Percyhez, néhai férjéhez köthető – sorozatát mutatjuk be. Az új-zélandi születésű művész, illusztrátor, tipográfus és tervező harmincöt éven át volt párja a mindennapokban és a „művész-létben” is. Mari Mahr férje súlyos betegségének időszaka alatt és elvesztése után született képei, a fájdalom és mégis az élet természetéhez tartozó halál visszavonhatatlanságát, ugyanakkor teremtő erővé is tehető voltát bizonyítják. A kiállítás 2015. november 13. és 2016. január 3. között tekinthető meg a Mai Manó Házban.

hvg.hu Nagyítás

Háborúk és menekültek az év képein 1 rész

Év végi összeállításunk első részének képein a Charlie Hebdo szerkesztőségét ért támadástól az ukrajnai háborús válságon át menekült áradatig megjelennek a fontosabb események. Ám emellett jóval békésebb felvételeket is láthatnak.

hvg.hu Nagyítás

Saul fia: díjeső után kiállítás

A Saul fia című film külföldi sikerei után a forgatása alatt készített portrékból nyílt kiállítás Hátraarc címmel november 22-én a Magyar Fotográfusok Házában. A tárlatot három olyan archív felvétel egészít ki, amelyeknek a negatívjait az Auschwitz-Birkenau Állami Múzeumban őrzik. Közben a rendező, Nemes Jeles László újabb sikereket könyvelhetett el: a New York-i Filmkritikusok Egyesülete a Saul fiát szavazta meg az év legjobb elsőfilmjének, a legjobb külföldi film díját pedig a Los Angeles-i Filmkritikusok Szövetségétől kapta. Galériánkban a kiállítás anyagából válogattunk.