szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ahogyan egyre több és több pontot tudunk meg a második Orbán-kormány terveiről, úgy egyre nagyobb számban vannak azok, akik csalódottságuknak adnak hangot? De kik azok, akik csalódtak a Fideszben?

Ezeket a véleményeket figyelve akár arra is gondolhatnánk, hogy a Fidesz elindult lefelé a lejtőn, kezdetét vette a várt vagy félt erózió. Ha azonban megnézzük, hogy kiktől származnak ezek a mondatok, egyelőre elég egyoldalú képet kaphatunk. Amikor 2006 nyarán az MSZP hosszú vesszőfutása kezdetét vette, a hangos ellenzéki kiabálásokon túl a saját táborból érkező kritikák, elbizonytalanodások voltak az első figyelmeztető jelek. Óvatos politikusi mondatok az úgynevezett kommunikációs hibákról, szeretve bíráló gondolatok a közírók tollából és tömeges bizonytalanná válás választói szinten. Hasonló jelenség egyelőre nem tapasztalható: sem a politikai elit, sem a véleményformáló réteg, sem a szavazók körében - véli Török Gábor. A teljes elemzést elolvashatja a politológus blogján.

 

hvg.hu Napi merítés

Török Gábor: visszaemlékezés a tévéostromra

2006 őszén, amikor a rendőrök elhagyták az MTV épületét, a bent tartózkodók úgy érezték, hogy cserben hagyták őket. Török Gábor politológus az események idején az MTV székházában tartózkodott, így blogján visszaemlékezik az akkor történtekre.

hvg.hu Napi merítés

Török Gábor: forradalom után szabadságharc jöhet

A kormány bejelentette, hogy a bankok után a telekommunikációs cégeket, az energiaszektort és a kereskedelmi láncokat is három évre szóló extraadóval tervezi terhelni, miközben novembertől jövő év végégig leállítják a magánnyugdíj-pénztárakba való utalásokat. De a siker nem garantált - írja Török Gábor politológus.

Megvannak az ötös lottó nyerőszámai

Megvannak az ötös lottó nyerőszámai

Orbán: Lesz egy együttműködési csomag az USA és Magyarország között, ami miatt kevésbé fog fájni a vámháború

Orbán: Lesz egy együttműködési csomag az USA és Magyarország között, ami miatt kevésbé fog fájni a vámháború

Hét alattomos szokás, ami anélkül szívja el az energiánkat és a boldogságunkat, hogy észrevennénk

Hét alattomos szokás, ami anélkül szívja el az energiánkat és a boldogságunkat, hogy észrevennénk

Így ismerje fel a burnout szindrómát!

Így ismerje fel a burnout szindrómát!