Szerzői jogot sértett Schmitt a jogászblog szerint
Schmitt Pál ügyében a szerzői jogi jogsértés megállapításához, amely alapja lehet a doktori cím megvonásának, elegendő lett volna megnézni az 1992-ben hatályos magyar szerzői jogi törvény idézésre és egy mű lefordítására vonatkozó rendelkezéseit.
Amennyiben az Egyetem úgy ítélte volna meg, hogy saját maga nem tudja eldönteni, hogy egy 180 oldal terjedelmű műnek egy másik műben való teljes közlése – és persze akkor is csak szabályszerű forrásmegjelölés mellett – meghaladja-e az idézés szabályai értelmében a maximálisan elfogadható mértéket, létezik egy Szerzői Jogi Szakértő Testület, amely szerzői jogi ügyekben hivatott szakértői véleményt adni, akár bíróságok vagy más hatóságok, akár magánszemélyek részére – írja a Magyarügyvéd blog.
Az Amerikai Egyesült Államok évente közzéteszi az úgynevezett Special 301 Reportot a kereskedelmi partnerországok, köztük Magyarország szellemitulajdon-védelmi helyzetéről. Ezzel összefüggésben az amerikai hivatal listákat vezet a szellemi tulajdonjogok megsértésében élenjáró országokról. Nincs két éve, hogy Magyarország lekerült erről az úgynevezett Watch List-ről. Ebben nagy szerepet játszott a kormány által 2008-ban létrehozott Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT). A HENT különböző kiemelt területek köré felállított munkacsoportokban (a gyógyszerhamisítástól az interneten elkövetett jogsértéseken át a legújabban megalakult, műtárgyhamisítással foglalkozó munkacsoportig) vizsgálja a hamisítás és kalózkodás jelenségeit, hatásait és keres megoldást az azokkal szembeni hatékonyabb fellépésre. Ezeknek a tevékenységeknek az értékeléseként vette le az Egyesült Államok Magyarországot a Watch Listről, hangsúlyozva a lakossági tudatosságnövelés és az internetes kalózkodás elleni fellépés területén elért eredményeket. Kérdés, hogy az államot megtestesítő közjogi méltóság szerzői jogi szempontból aggályos magatartásának tolerálásával ez az eredmény fenntartható lesz-e – veti fel a blog szerzője.