Egyesben aratott diadala után Janics Natasa párosban, Kovács Katalinnal is aranyérmet nyert az athéni olimpián, miután fantasztikus magabiztossággal győztek a nők k-2 500 méteres versenyében. A Kozmann György, Kolonics György kenu kettes hetedik, a címvédőként indult Kammerer Zoltán, Storcz Botond kajak páros ötödik lett.

Hatalmas fölénnyel nyerte a női kajak egyesek 500 méteres versenyét Janics Natasa az athéni olimpián. A világverő Kovács Katalint a válogatókon legyőző Janics, aki az év elején kapta meg a magyar állampolgárságot, az előfutamban meggyőző teljesítményt nyújtott. A döntőben Janics nagyszerűen startolt, a hajrához érkezve pedig már egy hajónál is nagyobb volt az előnye, hatalmas fölénnyel győzött, és lett olimpiai bajnok. Janics Natasa klasszisteljesítménnyel, csaknem két mp-et vert a mezőnyre.

"Rettenetesen izgultam" - mondta az örömében a célba érkezés után boldogan ujjongó Janics Natasa, hozzátéve, több ideje nincs, mert rövidesen kettesben indul Kovács Katalinnal. Janics Natasa, miután átvette Schmitt Páltól, a MOB elnökétől, NOB-tagtól az egyes diadalért járó aranyérmet, és meghallgatta a Himnuszt, azonnal indult, hogy odaérjen a rajtra.

A német négyest pénteken éppen a magyarral szemben sikerre vezető, 42 éves Birgit Fischer - ezúttal Carolin Leonhadttal - az elején kicsit ráijeszett jó rajtjával a magyarokra, de féltávtól már nekik sem volt ellenszerük, Janics és Kovács megindította a hajót, és innentől csak a különbség volt kérdéses, a páros ellenállhatatlanul haladt a cél felé, több mint egy hajóhosszt verve a riválisokra. A magyarok 1:38.101 perccel nyertek a németek (1:39.533) és a lengyelek (1:40.077) előtt, majd tiszeletkört tettek, megköszönve a szurkolók bíztatását és a móló előtt boldogan vetették magukat a vízbe. "Kimondhatatlanul boldog vagyok, nagy kő esett le a szívemről ezzel a győzelemmel, kissé megnyugodtam tőle. Hogy túl nagy fölénnyel nyertünk? Azért én izgultam, mert senki sem mehet biztosra, mi sem mehettünk. Az biztos: jó, hogy összeültünk a párosra, éreztük, bennünk van az olimpiai arany" - mondta Kovács Katalin.

A férfi kajak keteesek 500 méteres küzdelmeiben címvédőként rajtoló Kammerer Zoltán, Storcz Botond páros ezúttal nem volt versenyben a dobogóért, úgy tűnt, a pénteki négyesben elért diadal után már nem tudtak felpörögni, s végül a pontszerző ötödik helyen értek be. A férfi kenu kettesek versenyében a Kozmann-Kolonics páros hetedik lett.

A magyarok három arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel (34 ponttal) zárták a kajak-kenu versenyeket, folytatva ezzel azt az 1980, azaz Moszkva óta tartó ötkarikás sikersorozatot, amely mindig - leszámítva a Los Angeles-i olimpiát, amelyen nem voltak ott a magyarok - hozott első helyet. Az összmérleg az ötkarikás játékokon immár 17 arany, 26 ezüst és 24 bronz.