szerző:
travelline.hu
Tetszett a cikk?

"Egy kis előzetes hypeként, és kedvcsinálóként a remélhetőleg...

"Egy kis előzetes hypeként, és kedvcsinálóként a remélhetőleg megvalósuló helyszíni közvetítéshez (rajtam nem múlik, csak a belarusz netkávézókon) lássunk egy kis összefoglalót az utunkba eső látnivalókról!

Mivel a részletes programot már korábban megírtam, ezért ezúttal csak kronológikus sorrendben átveszem az egyes városok lényegesebb tudnivalóit, jellemzőit, egy pár nevezetességet, stb.

Breszt: állítólag nem csak a földrajzi fekvése nyugati, hanem a tranzitforgalomra épült infrastruktúra és a lengyel örökség miatt is talán Belarusz leghaladóbb városa. Sajnos a II. Világháború ezt a várost sem kímélte, de Minszkkel ellentétben talán maradt még valami a panelrengetegen kívül. Igaz, több forrás szerint is nagyjából 300.000-en lakják, ám elvileg mindössze egy fél székesfehérvárnyi területen, úgyhogy lakótelepekre azért mindenképp lehet számítani. A szinte teljes Közép-Kelet Európában szokásos 'történeti-néprajzi múzeumok és szép templomok'-kombón kívül van itt szabadtéri vasúttörténeti múzeum, illetve a Belarusz fő nevezetességei közé tartozó Breszti Erőd. Egyenesen Lukashenko és Medvegyev ajánlásával, így aztán nagyot mi sem tévedhetünk vele!

Creative Commons


Pinsk: 130.000 lakosú város az ukrán határ közelében. Lengyel örökség, szép templom és kolostor itt is van, valószínű egy 600km-es etap közbeni megállónál többet nem érdemes rá szánni. Ami érdekesebb, hogy a városban/közelében született a Wikipedia szerint Izrael első elnöke (Chaim Weizmann), egy közgazdasági Nobel-díjas (Simon Kuznets), illetve gyerekkorában két évet élt itt Golda Meir, akit remélem senkinek nem kell bemutatni:" 

Creative Commons

A teljes cikk, a viaminsk.blog.hu oldalon olvasható...
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!