Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A férfigyász egyik alapvető jellemzője, hogy az érintett környezete, tágabb értelemben maga a társadalom is nehezen ismeri fel, gyakran akaratlanul is átnéz rajta.
Szüleink viselkedése, mintája jelentős hatással van arra, milyen társak, szülők leszünk. Az igen elterjedt jófejszülő, haverszülő típust mutatja be cikksorozatának harmadik részében L. Stipkovits Erika pszichológus, akinek a napokban jelent meg Szeretettel sebezve című könyve.
„Nem a válás a legnagyobb baj, hanem az új család” – mondja a 11 éves Bendegúz, akinek vallomását Singer Magdolna gyászterapeuta Ki vigasztalja meg a gyerekeket? Válás és gyász a családban című könyvéből válogattuk. Rajta kívül csaknem 30 gyerek és volt gyerek mondja el történetét a könyvben.
Szüleink viselkedése, mintája jelentős hatással van arra, milyen társak, szülők leszünk. Az igen elterjedt borostyánszülő típust mutatja be cikksorozatának második részében L. Stipkovits Erika pszichológus, akinek a témában jelent meg Szeretettel sebezve című könyve.
Manapság már az interneten is elérhető elég sok teszt, melyek segítségével megmérhető, kinek mekkora a kreativitása. A játéknak is felfogható időtöltés közben nem szabad elfelejteni, hogy ez is csak egy teszt, nem pedig szentírás, pláne, hogy e feladatok legfőbb jellegzetessége, hogy több helyes megoldása is létezik.
Szüleink viselkedése, mintája jelentős hatással van arra, milyen társak, szülők leszünk. Az igen elterjedt mártírszülő típust mutatja be cikksorozatának első részében L. Stipkovits Erika pszichológus, akinek a témában jelent meg Szeretettel sebezve című könyve.
Nők és férfiak hasonlóképpen vagyunk megkomponálva: evolúciós biológusok szerint a hímneműek változatossággal és a nőstények magas számával igyekeznek szexuális étvágyukat szinten tartani, ami kisebb mértékben, de a nőkre is igaz. Miképp tudjuk hát hosszú távon is magas lángon tartani ugyanazt a viszonyt?
Miért fontos, hogy az életünket kreatív művészként pillanatról pillanatra alakítsuk, ahelyett hogy megszokásból, félelemből engedelmeskednénk? Feldmár András és Büky Dorottya tévelygőknek írott párbeszéde ezúttal azt kutatja, hogyan őrizhetjük meg a spontaneitást a mindennapjainkban.
„A gyerekek máshogy gyászolnak, mint a felnőttek. El kell ismerni az ő gyászukat is – ez ugyanis sokszor nem történik meg” – mondja Singer Magdolna. A gyászterapeutával — akinek pénteken jelenik meg Ki vigasztalja meg a gyerekeket? Válás és gyász a családban című, tabudöntő könyve – a gyermeki gyász jellemzőiről és a segítés módjairól beszélgettünk.
„Mindig a legegyszerűbb ötletek vezetnek a legnagyszerűbb eredményre” – amit már a nagy Lev Tolsztoj megmondott, azt manapság üzleti elemzők egyre inkább igazolják.
Hosszú ideje próbálják megfejteni a tudósok a kreativitás titkát. Ma már úgy vélik, nem egységes jelenség, és inkább „kreativitások” lenne a pontos megfogalmazás. Másik fontos fejlemény, hogy manapság már érzelmi kreativitásról is beszélnek a kutatók.
A múzsa kezdettől fogva része az alkotó folyamatnak, neki van a legtöbb esélye, hogy viselkedésével, reflexióival befolyásolja a művek létrejöttét. Többfajta múzsaszerep létezik: ismerünk alkotótársakat, riválisokat, és olyanokat is, akikből egyszer szintén önálló, szuverén művész válik.