szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A balettcipők orrát idéző dizájn, telitalp és fémszínek, sportos elegancia – ezek lesznek a 2007-es tavaszi, nyári cipődivat jellemzői, legalábbis a világ egyik legnagyobb cipőkészítő cége szerint.

Puha bőrből készült, egyszerű, letisztult, sportos, mégis mindennapos utcai viseletre alkalmas formák és dizájn, valamint az 50-es és 70-es évek formavilága köszön vissza a Clarks, a világ egyik legnagyobb cipőgyártójának tavaszi/nyári kollekciójában. A férfiak részére tervezett elegáns darabokat a „tikkasztó latin-amerikai forróság” ihlette, és a női szandálok tervezésekor is figyelembe vették a klímaváltozást.

A báránybőrrel kezdődött

A Clarks-ot egy testvérpár alapította 1825-ben Angliában. Először báránybőrből készült papucsot árultak, majd cipőkészítésbe fogtak. Ma már a világ egyik legnagyobb cipőgyártójaként évente 45 millió pár cipőt adnak el 150 országban, 350 milliárd forint értékben.

A bemutatott női félcipők apró sarkaikkal lezserek és sportosak formájukat tekintve, de a színek élénkek, és a kiegészítők – masnik, varrások, pántok – nőiessé teszik a lábbeliket. A cég nemzetközi tervezőgárdája elővett néhány modellt 30 és 50 évvel ezelőttről, és ezeket újratervezve, megújítva dobták most piacra. Így a vastag talpú szandálok és sok-pántos felsőrésszel bíró cipőket ajánlják nyárra. Az élénk színek mellett megjelentek az úgynevezett fémszínek (arany, bronz, ezüst) is.

A Magyarországon tavasszal boltot nyitni készülő, 182 éve alapított Clarks egyik igazgatója, Melissa Potter a hvg.hu-nak elmondta, hogy véleményük szerint a magyar piacon van kereslet az igényes, szaktudással tervezett cipők iránt. Kérdésre válaszolva hangsúlyozta azt is, hogy sokat emlegetett, és az Európai Unióban nem szívesen látott kínai cipők nem veszélyeztetik a cég termékeit, mert az ő szaktudásukkal és minőségükkel nem igen tud versenyre kelni a kínai piac. A cég magyarországi képviselője azonban elismerte, hogy ma Magyarországon jogos lehet az a félelem, hogy a vásárlók a pillanatnyilag olcsóbbnak tűnő cipőt választják. Az is tény, hogy a Clarks – a legtöbb vállalathoz hasonlóan – a kilencvenes években váltani kényszerült és a termelést az Egyesült Királyságon kívülre helyezte, az olcsóbb munkaerőt kínáló Brazíliába, Romániába és Vietnámba. (Ez utóbbi helyen egy magyar is dolgozik.)

MTI Gazdaság

Az EU-nak kell az olcsó kínai cipő

Az Európai Unió tagországai nem fogadták el az olcsó kínai és vietnami cipők behozatalának korlátozására nemrégiben kidolgozott brüsszeli javaslatokat. A tagországok szakértői szinten tartott megbeszélésein elhangzott: az egész ügyet, lehetőség szerint valamennyi érdekelt megelégedésére, újra kell tárgyalni.

MTI Gazdaság

Dömpingvám a kínai és vietnami cipőkre

Várhatóan dömpingvámot vezet be a kínai és vietnami bőrcipőkre az Európai Bizottság. A javaslat szerint a kínai cipőknél 19,4, a vietnámiaknál 16,8 százalékra emelik a vámot.

Ömlenek ránk a filmek, a sorozatok, a zenék, és mégis többet unatkozik az emberiség, mint eddig bármikor

Ömlenek ránk a filmek, a sorozatok, a zenék, és mégis többet unatkozik az emberiség, mint eddig bármikor

Jobban teljesít az élelmiszeripar a gyártók szövetsége szerint

Jobban teljesít az élelmiszeripar a gyártók szövetsége szerint

Sok múlik a Nyugaton az ukrajnai háborúban, de nehéz elhinni Trumpnak, hogy egy nap alatt békét teremt

Sok múlik a Nyugaton az ukrajnai háborúban, de nehéz elhinni Trumpnak, hogy egy nap alatt békét teremt

Egy hete lett világbajnok, 36 évesen meghalt Paul Bamba profi bokszoló

Egy hete lett világbajnok, 36 évesen meghalt Paul Bamba profi bokszoló