Bizonyos tudósok szerint Matthieu Ricard, francia buddhista szerzetes a világ legboldogabb embere, Lord Layard pedig könyvet írt a boldogságról. Egy nemrég készült interjúban megosztották boldogságuk titkait az olvasókkal, de persze nem érdemes semmi különlegesre számítani, a lényeg az állhatatosság, instant megoldások nem léteznek.
hvg.hu
A brit Times újságírója páros interjút készített egy angol arisztokratával és egy francia buddhista szerzetessel a boldogságról. Mindketten érintettnek számítanak, Matthieu Ricard-t kutatók sora nevezte a világ legboldogabb emberének, míg Lord Layard Nagy-Britannia legvidámabb közgazdászának számít. Mindketten könyvek szerzői is, Ricard legutóbbi munkája The Art of Meditation (A meditáció művészete) címmel jelent meg, míg Layard látszólag egészen máshonnan közelít Happiness: Lessons from a New Science (Boldogság: leckék egy új tudományból) című kötetében.
A két boldogságos úriembert nem csak mérföldek ezrei választják el egymástól, mivel egyikük egy himalájai kolostorban él, míg a másikuk Angliában, de céljaik eléréséhez is igen különböző módszereket választanak. Ricard a buddhista tanoknak megfelelően az ember boldogulásának kulcsát egyéni döntéseiben látja, könyvében hangsúlyozza a meditáció és a jótékonykodás szerepét és a gondolkodás átalakításának fontosságát.
Layard ezzel szemben úgy gondolja, hét különböző terület határozza meg életünket, például a család, munka, az egészség és a mentális hajlamok, írásaiban pedig kiemeli, hogy az egyes nemzetek kormányainak felelősséget kellene vállalnia a polgárok boldogságáért és az ezzel kapcsolatos társadalmi vitára buzdít.
Hitvallásuknak, gondolkodásuknak megfelelően az általuk a Times olvasóinak adott tippek is jelentősen eltérnek.
Matthieu Ricard, buddhista szerzetes tanácsai a boldogságot keresőknek:
Míg sokak szerint az EU a lehető legtöbbet hozta ki a helyzetből, és ami a legfontosabb, elkerülte a vámháborút, a francia miniszterelnök azt mondta, „sötét nap ez, amikor a szabad világ szövetsége beletörődik az engedelmességbe”.