szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Őrizetbe vettek egy Milánó környéki rendőrparancsonokot, miután két napon keresztül erőszakoskodott egy lopásért őrizetbe vett lengyel nővel, és feltehetően korábban több másik nőt is zaklatott.

Szexuális erőszak miatt tartóztatták le a Milánóhoz közeli Parabiago 47 éves rendőrparancsnokát, miután a gyanú szerint a kapitányságon két napon keresztül erőszakoskodott egy lopásért elfogott lengyel nővel - számolt be a Corriere.it. A férfit a milánói ügyészség hivatali visszaélés, önkényes motozás, és szexuális erőszak vádjával fogta el.

A 19 éves lengyel nőt még január 15-én azért kapta el a rendőrség, mert elektromos játékokat lopott egy áruházból. A rendőr főtörzsőrmester még aznap és másnap is többször tapogatta és megerőszakolta a nőt, többek között a kapitányság mosdójában. A nő két nappal későbbi szabadulásakor feljelentést tett a rendőr ellen. A nyomozás során felmerült annak a gyanúja is, hogy a rendőr más nőkkel is erőszakoskodott. Összesen hat ilyen 2004 és 2010 között történt esetet találtak, köztük egy román prostituáltat, egy volt prostituáltat, aki egy feljelentés miatt ment a kapitányságra, és köztük volt egy olyan nő is, akinek csak a vezetői engedélyével volt gondja, illetve egy másik, akinek a férjével voltak gondjai, ezért ment a rendőrségre. A nyomozók négy olyan nőt is találtak, akiket feltehetően ugyancsak zaklatott a rendőrtiszt, de olyan régen, hogy azok a tettek már elévültek.

Eltűnt egy kanadai férfi a VII. kerületből

Eltűnt egy kanadai férfi a VII. kerületből

Kilenc év fegyházra ítélték az unokáját molesztáló férfit

Kilenc év fegyházra ítélték az unokáját molesztáló férfit

A csúnya válság első jele: senki nem mer szólni, hogy válság jöhet

A csúnya válság első jele: senki nem mer szólni, hogy válság jöhet

A határon túliakon csattanhat Orbánék ostora

A határon túliakon csattanhat Orbánék ostora