
A celebek jobbak a gyereknevelésben? Nem.
A Nevelésünk titkai című bulvárpszichológia celebek hétköznapi sztorijain keresztül próbál kedvet csinálni valamihez. Talán a gyerekneveléshez, de az is lehet, hogy csak a megkérdezett hírességekhez.
A szomszéd fűje mindig zöldebb, a haver nője mindig dögösebb, egy celeb gyereke pedig mindig aranyosabb. Nagyjából ez lehet a mondanivalója a Nevelésünk titka című könyvnek, amit egy tehetetséges péeres házaspár - Rubin Kata és Rubin Kristóf - kötött keményfedelesbe P. Gál Judit segítségével.
Az RTL Klub felé kötődő szálak révén nem csoda, hogy a kilenc interjúalanyból azért van jó pár, aki eme csatorna lejátszási listának élén helyezkedik el, a többiek viszont független hírességként fedik fel pelenkatitkaikat. Elolvashatjuk, hogyan élték meg a szülővé válást, hogyan viselték a gyereksírást, és hogy elhalványította-e a rivaldafényt a homokozószettek csillogása. Hajós András például csak előszót írt a könyvhöz, mert ragaszkodik gyerekei magánéletéhez, míg Geszti szívesen mutogatja csemetéjét. Lilu a rock and roll életét adta fel a családalapítással, most mégsem bír elszakadni a kisfiától még egy éjszakára sem, míg Wolf Kati lánya első önálló lépéseiről maradt le az Euróvíziós elkötelezettéségek miatt. És szinte mindenki leszögezi: otthon a gyerekágy és a fürdető mellett ők is normális emberek. Nem celebek, nem istenek, hanem esendők. Hurrá!

A celeb családsztorikat Vekerdy Tamás magánéleti történeteivel vegyített nevelési tanácsai dobják fel, aki szerint mindnek semmi értelme, hisz a nevelés nem, csak az őszinte együttélés a gyerekekkel vezethet jóra. Vekerdy azt üzeni minden apának és anyának, hogy legyen mindenki önmaga, nyugodtan keljen ki magából, ha úgy érzi, mert úgysem az számít, hogy mit mond az ember a csemetéjének, hanem, hogy a gyerek hiteles személyt lát-e maga előtt.
A bulvárba csomagolt pszichológiát veszik, mint a cukrot, nevelési szekcióban állítólag már bestseller a mű.