Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ragyogó eredményei vannak a Galápagos-szigeteki teknősmentő programnak
szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Több mint ötezer óriásteknős bújt ki a tojásából a Galápagos-szigeteken 1956 óta. Ez a Santa Cruz szigeten végzett tenyészprogram sikerének köszönhető – mondta Ecuador környezetvédelmi minisztere szerdán, az idei költési szezon kezdetének alkalmából. A programmal Ecuador a kihalástól igyekszik megmenteni a fajt.
A biológusok minden évben összegyűjtik a teknőstojásokat és keltető ládába teszik őket. A tudósok reményei szerint 2015-ben a több szigetet magába foglaló Galápagos-szigeteki Nemzeti Parkban nagyjából 300 tojást gyűjthetnek össze.
A teknősök hatvan nap után kelnek ki a tojásokból. A természetben az állatok napok alatt ásnak ki egy negyven centiméter mélységű gödröt, melybe lerakják tojásaikat. A fészket vizeletből és ürülékből álló péppel védik.
Tanulmányok szerint a fészek hőmérséklete határozza meg a kikelő teknősök nemét: 29,5 foknál nőstények, 28 foknál hímek kelnek ki.
A Csendes-óceánban lévő Galápagos-szigetcsoport szerepel az UNESCO világörökségi listáján.