szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?

Így összesen 22 ország 465 kiállítója lesz jelen.

Így összesen 22 ország 465 kiállítója lesz jelen. A rendezvények központi témája az olimpiák világa lesz, az idén pedig először kulturális díszvendége is van a vásárnak, ez a Halasi csipke lesz - közölte a Ganczer Gábor, a Hungexpo Zrt. vezérigazgatója. Hozzátette: több mint 60 ezer látogatóra számítanak az idén.

Rápolthy Edit kiállításigazgató a szakmai rendezvényeket ismertetve elmondta, hogy konferenciát szerveznek a belföldi forgalomélénkítésről, ezen belül szó lesz a Széchenyi Pihenőkártya, az Erzsébet-utalvány bevezetéséről. Külön foglalkoznak majd a Malév leállása következtében létrejött légiközlekedési helyzetről, valamint az önkormányzatok és a vállalkozások összefogásán alapuló turisztikai desztináció menedzsment rendszerről.

Utazás kiállítás tavaly

Horváth Gergely, a Magyar Turizmus (MT) Zrt. vezérigazgatója stratégiai fontosságúnak nevezte a kiállítást, amelyen összesen 2200 négyzetméteren mutatják be Magyarország turisztikai kínálatát a központi helyszínükön, illetve a turisztikai régiók standjain. A vásár idején a szakma képviselői mellett vezető politikusokat és szakembereket is vendégül látnak. Az MT Zrt. és a Hungexpo vezetői együttműködési megállapodást is aláírtak a sajtótájékoztatón.

A kiállításon mintegy 30 sportág 150-nél is több sportolója mutatkozik be, köztük több mint 40 olimpiai bajnok. Az olimpiával kapcsolatban több rendezvényt is szerveznek, lesznek például sportági bemutatók, vetélkedők is.

A Volánbusz belföldi járatain és a MÁV-Start vonalain 50 százalékos menettérti kedvezménnyel utazhatnak a vásárra látogatók. Bővebb infó a rendezvényről itt.

Megjelent egy új rendelet, januártól könnyebb dolgunk lesz, ha szállást választunk

Megjelent egy új rendelet, januártól könnyebb dolgunk lesz, ha szállást választunk

Meglepő dolog derült ki az óceánok elmúlt években tapasztalt rekordhőmérsékletéről

Meglepő dolog derült ki az óceánok elmúlt években tapasztalt rekordhőmérsékletéről

Szemkápráztató gigantikus felnikkel debütált a legújabb biturbó V8-as Range Rover

Szemkápráztató gigantikus felnikkel debütált a legújabb biturbó V8-as Range Rover

A kártyáját sem tudja majd használni: leállás jön az OTP-nél, itt van minden tudnivaló

A kártyáját sem tudja majd használni: leállás jön az OTP-nél, itt van minden tudnivaló