Köszönjük szépen a két válogatottnak, hogy focizni akartak ma este. A dánok is jók voltak, de ma a portugálok még jobbak. Varela a cserepadról elindult a mennybe.

DÁNIA–PORTUGÁLIA 2–3
Lviv, Arena Lviv, 32 000 néző. V: Thomson (skót)

DÁNIA: Andersen – Jacobsen, Agger, Kjaer, S. B. Poulsen – Kvist, Zimling (J. Poulsen, 16.) – Rommedahl (Mikkelsen, 60.), Eriksen, Krohn-Dehli (Schöne, 90.) – Bendtner. Szövetségi kapitány: Morten Olsen
Kispad: Lindegaard, Schmeichel (kapusok), Bjelland, Okore, Wass, C. Poulsen, Silberbauer, Kahlenberg, Pedersen

PORTUGÁLIA: Rui Patrício – J. Pereira, Pepe, Bruno Alves, Coentrao – Meireles (Varela, 84.), Veloso, Moutinho – Nani (Rolando, 89.), H. Postiga (Nélson Oliveira, 64.), C. Ronaldo. Szövetségi kapitány: Paulo Bento
Kispad: Eduardo, Beto (kapusok), R. Costa, Miguel Lopes, Custódio, Quaresma, Micael, Hugo Viana, Hugo Almeida

Gólszerző: Bendtner (41., 80.), ill. Pepe (24.), H. Postiga (36.), Varela (87.)

A legkényesebb ízlésű futballszurkoló is csak csettinthet az első félidő láttán. Két nagycsapat ez, s ha akarnak focizni, akkor jól jár, aki látja.

Dánia kezdett jobban, az elején nem is hagytak teret a portugáloknak, három gyors szöglet jelentette a fölényüket. A félidő derekára jöttek fel Ronaldoék, de akkor tisztességesen, Pepe az első adandó alkalmat kihasználta, és a rövidre érkezve bestukkolt egy szögletet. Szerintem Andersen rosszul helyezkedett kicsit, de gyönyörű és erős fejes volt, fel a rövid oldal pipájába. 0-1

©

Pepe jól játszott az első, németek elleni vesztes meccsen is, most is állta a sarat, a dánok ellen. Emellett folyamatosan űzi, hajtja a csapatát, soha nem volt még ilyen szimpatikus a Real Madrid kőkemény védője, mint ezen az Eb-n.

Lendületbe jött a góltól Paolo Bento csapata, tizenkét perc elteltével már kettővel vezettek. Ronaldo és Postiga futsal stílusban passzolták szét a dán védelmet, utóbbi érintés nélkül passzolt a bal felsőbe, erősen, védhetetlenül, Andersen kapus nem tehetett róla, különben is közelről, hat méterről jött a lövés. 0 - 2

©

Nem ültek rá az eredményre a portugálok, nem kezdtek el focit csalni, vagy időt húzni. Ezért volt meglepő a dánok szépítő gólja, és lássuk be, jól jött a meccsnek az északi feltámadás. Az akció gyönyörű volt, Krohn - Deli fejjel emelt át Rui Patrício felett, ebből lett egy gólpassz, mert robbant a kapu elé Bendtner, és két méterről a portugál kapuba stukkolt. 1 -2

©

Azonnal visszaálltak a portugálok a letámadásra, a félidő végéig már nem változott semmi, de a lendület nem csökkent.

A második félidő tempója kisebb volt, mint az elsőé, de nem lett rosszabb a meccs. A dán válogatott óvatosan játszott, nem akart fejvesztve támadni, a portugáloknak pedig jó volt az eredmény, mégis pulzált a találkozó. És milyen igaza volt Morten Olsennek! Kivárta a megfelelő pillanatot a dán csapat, amikor Pepe nem figyelt egy pillanatra, és Bendtner fejelt még egyet. A kapufáról pattant be az öt méteres fejes,ahova Petrício kapus tolta. 2 - 2

Az igazsághoz tartozik, hogy a dán egyenlítés előtt Ronaldo kihagyta a kihagyhatatlant, tök egyedül vezette Andersenre a labdát (a mai napon másodszor), bármit csinál jó, kicselezhette volna a kapust, lőhetett volna bárhova, ő egy mellét választott. Nagyon mellét.

©

A nyolcvankettedik percben tehát új leckét kaptak a portugálok, de megoldották. Varela csereként rúgott egy óriási gólt, a nyolcvannyolcadik percben. Érdekes volt, mert előtte lyukat rúgott, csak előtte maradt a labda, másodszor pedig már nem hibázott, hanem tizennyolcról iszonyú erővel küldte Andersen kapujába a cuccot. 2 - 3

Leginkább Ronaldo köszönheti kollégája bravúros lövését, mert ha ez a meccs döntetlen maradt volna, akkor azt a csapatkapitányon verte volna le a szurkolótábor, és egy kicsit még igazuk is lett volna. De megúszta a legnagyobb sztár, kisegítették a cserepadról. A hátralévő idő kevés volt arra, hogy még egy dráma beleférjen, maradt a végeredmény, nyert Portugália válogatottja.

©

Ez a csoport még meleg, bármi lesz a mai második meccs, az izgalmaknak még biztos, hogy nincs vége. Igazság is született, mert ezen az estén Ronaldoék közelebb álltak a győzelemhez. Jó, Ronaldo pont nem, de a többiek igen. Kicsivel, de közelebb.

25 évesen adja fel karrierjét egy profi videojátékos, mert nem bírja a hüvelykujja