szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Július 1-jén léphet hatályba a sportot érintő társaságiadó-kedvezményről szóló törvény, amelynek általános vitája hétfőn kezdődik a parlamentben – nyilatkozta csütörtökön Bánki Erik, az Országgyűlés Sport- és Turizmusbizottságának elnöke a Digi Sport televízió Reggeli Start című műsorában.

„Az európai bürokráciát tekintve rövid és gyors egyeztetésen vagyunk túl, tulajdonképpen mindenben megegyeztünk, két dolog azonban még vitatott közöttünk: a proficsapatok esetén a működési költség, illetve a létesítményfejlesztés támogatásának mértéke” – fogalmazott a fideszes politikus. „Mi több támogatást szeretnénk adni, mint amit most az unió enged, ezért ebben a kérdésben még folynak az egyeztetések.”

Bánki hozzátette, a hatályba lépés idejétől függetlenül a kluboknak érdemes már most számolniuk ezzel a lehetőséggel, illetve megkezdhetik a tárgyalásokat, mert a törvényjavaslat lényegi elemei nem fognak változni.

„Minden egyesületnek azt javaslom, hogy keresse meg a parlament honlapján az indítvány szövegét és kezdje meg a megbeszéléseket azokkal a társaságokkal, akik szívesen támogatnák adójukból a klubokat” – fogalmazott Bánki.

A Magyar Bajnoki döntő képekben - Nagyítás-fotógaléria
Horváth Szabolcs

A sport- és turizmusbizottság elnöke azt mondta, az öt látvány-csapatsportág közül a labdarúgás a legnépszerűbb, ezért biztos, hogy a futball kapja majd a legtöbb felajánlást. Bánki szerint az amatőrkluboknál lesz a leglátványosabb és a leggyorsabb a változás, mert a magyar sportági szövetség (MLSZ) tervei szerint ez a támogatás fedezi majd az amatőrcsapatok versenyeztetési költségeit, a játékvezetői és a nevezési díjak 90 százalékát.

„A fiatal játékosok védelme kulcskérdés, szeretnénk, ha ebben a témában a lengyel elnökség idején már döntés születne” – tette hozzá a politikus. „Ha a családdal együtt költözik el valaki, azt nem tudjuk megakadályozni, de a célunk az, hogy mindenkinek megérje itthon maradni. Ehhez egyrészt a jogszabályokat kell módosítani, másrészt olyan körülményeket teremteni, hogy a szülőkben fel se merüljön a gyerekek külföldre vitele, mert itthon is kaphatnak olyan színvonalas képzést, mint más országban.”

Tóth Tamás, a Magyar Röplabda Szövetség elnöke a Reggeli Startban arról beszélt, hogy a látvány-csapatsportágak (labdarúgás, vízilabda, kézilabda, jégkorong, kosárlabda) hatodik tagja várhatóan a röplabda lesz majd.

„A brüsszeli döntést követően magyarországi kompetencia, hogy a röplabda bekerüljön a kiemelt látványsportágak közé” – fogalmazott Tóth. „Szóbeli ígéretet már kaptunk, így az ősz nagy feladata számunkra az lesz, hogy hivatalosan is elismertessük a röplabdát hatodik látványsportágként.”

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Meixner Zoltán (hvg.hu) Gazdaság

A Fradi pénzei és a hatalom vonzása

Ebben a szezonban rájár a rúd a Fradira. Legalább is, ami a pénzügyeket illeti. Szponzorok jönnek és mennek. Először a jégkorongozók, aztán vízilabda szakosztály került bajba, majd a női kézilabdázók, végül a futballisták. A Fradi anyagi gondjai a fővárosi versenysport tarthatatlan helyzetére is rávilágítanak.

MTI Sport

Szalay: a sportolók egyelőre nem számolhatnak többletforrással

A magyar sportegyesületek és a versenyzők sem számolhatnak az idén reálisan az adókedvezményekből beérkező többletforrásokkal - jelentette ki kedden Szalay Ferenc, a Fidesz országgyűlési képviselője, az Országgyűlés sport- és turizmus bizottságának alelnöke.

hvg.hu Sport

Az állam nem fejőstehén: átalakuló sportfinanszírozás

A jövőben hazánkban is átalakulhat az állam szerepvállalása a sportban. Úgy fest, lassan a magyar politikában és a sportéletben egyre többen felismerik, hogy az állam nem fejőstehén, a sportnak más finanszírozási forrásokra is szüksége van.