szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

A street futball játékcsalád legfiatalabb képviselője, a ketrecfoci nem csupán az új "őrületet" jelenti, hanem az utánpótlás-nevelés hatékony eszköze is lehet - hangzott el a Panna Futball magyarországi bemutatóján szombaton.

Az új sport szülőhazája Hollandia, létrejöttét a nagyvárosi környezetben gyakorta szűkösen rendelkezésre álló térnek köszönheti. "A Panna Futball hatékonyan éri el a fiatalokat, hiszen a játékot kimozdítja a stadionokból az utcára, közterekre" - mondta köszöntőjében Dunai Antal, a Magyar Labdarúgó Szövetség szaktanácsadója, a 68-as olimpiai bajnok labdarúgó-válogatott tagja.
pannafoci
A Panna pörgős, ember ember elleni focipárbaj, melyben a gyorsabb, technikásabb játékosnak van nagyobb esélye a győzelemre. "A kisebb tér, a korlátozott játékidő, a csapattársak hiánya és a több helyen megtört ketrec tudatosabb, technikásabb labdakezelési képességeket feltételező játékot követel" - tette hozzá Nagy Tamás, a Ferencvárosi Torna Club NB I-es futballcsapatának vezetőedzője.
A játéknak nincs nagy helyigénye, ketten lehet játszani és szabályai is egyszerűek: a 6 x 6 méteres alapterületű, nyolcszögletű, műfű burkolatú játéktéren meccsek helyett maximum kétperces "meneteket" játszanak, amelyek vagy góllal, vagy azonnali győzelmet jelentő köténnyel érnek véget. A futballban ismert csel, a kötény holland neve a PANNA, innen kapta nevét a játék is.
A fővárosban először kiállított ketrecfocit vasárnapig próbálhatják ki az érdeklődők a Kodály köröndön.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!