Még a választás előtt elkészül a Nagyerdei Stadion Debrecenben

Kilométernél hosszabb útvonalat hoztunk létre a magasban, a fák felett, a lombkoronák magasságában, erre a megoldásra vagyok a legbüszkébb – mondta egy tévéműsorban a tervező.

  • MTI MTI
Még a választás előtt elkészül a Nagyerdei Stadion Debrecenben

Márciusra elkészül Debrecenben az új Nagyerdei Stadion, amelyet áprilisban már tesztelni is fognak.

Bordás Péter tervező kedden a Digisport Reggeli Start című műsorában elmondta, a belső tereket a télre készülve már bezárták, ugyanakkor épül a játéktér és a tető héjazata, amely bonyolult munka. Hozzátette: a létesítmény különlegessége a funkcionalitása lesz, a fák felett lebegő járda és a mindenhonnan látható természet. Előképe nem volt külföldön, leginkább a Bordeaux-ban tervezett erdőszéli aréna keltette fel szakmai érdeklődését a tervezés során.

"A legbüszkébb nem valamelyik elemre vagyok, hanem az alapkoncepcióra: stadion és alatta erdő. Kilométernél hosszabb útvonalat hoztunk létre a magasban, a fák felett, a lombkoronák magasságában, erre a megoldásra vagyok a legbüszkébb. Amikor megmutattuk, onnantól az UEFA-nál Robin Hood Stadiumnak becézték – nyilatkozta Bordás, aki szerint a stadion akusztikája is kiváló. – Belül vizsgáltuk az akusztikát is, éppen ezért is választottunk aszimmetrikus felépítést, mert így a 20 ezres arénában járva az az érzet, hogy legalább 30 ezres."

A kivitelező konzorcium 11,45 milliárd forintos ajánlattal nyerte el a munkát. Január 29-én kezdték meg a régi létesítmény bontását, az alapkőletételig pedig elvégezték a 20 ezer néző befogadására alkalmas labdarúgó-stadion alapozási munkálatait és felállítottak 75 tartópillért. Az építkezés során megújul a parkerdő teljes környezete is.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.