Taroltak a japánok női birkózásban

Mindhárom szerdai súlycsoportban japán aranyérem született a riói olimpia női birkózóversenyein.A legendás, tízszeres világbajnok Icso Kaori pedig sporttörténelmet írt azzal, hogy sorozatban negyedszer nyert ötkarikás aranyérmet.

  • hvg.hu hvg.hu
Taroltak a japánok női birkózásban

Icso Kaori sorozatban negyedszer nyert ötkarikás aranyérmet, az előző három játékokon a 63 kilogrammosok, ezúttal pedig az 58 kilósok között bizonyult a legjobbnak. Birkózásban ezt megelőzően még senkinek nem sikerült négy olimpián is a dobogó tetejére állnia.

A világversenyen továbbra is veretlen 32 éves Icso a döntőben közel állt hozzá, hogy pályafutása során először kikapjon, ugyanis három másodperccel a meccs vége előtt érte el a 3-2-es győzelmét jelentő mögékerülést az orosz Valerija Zsolobova ellen.

A legkisebbeknél szintén kiélezett küzdelemben a legutóbbi három vb-n győztes Toszaka Eri nyert 3:2-re az azeri Marija Sztadnyik ellen, méghozzá egy öt másodperccel a vége előtt bemutatott akcióval.

A 69 kilogrammos súlycsoportban viszont meglepetésnek számított, hogy Doso Szara megverte London bajnokát, a világbajnoki címvédő orosz Natalija Vorobjevát
A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.