hvg.hu/MTI

A Bayern München, a Manchester City és a Paris Saint-Germain is győzött a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, kedden, így ez a három csapat, valamint a ma pályára lépő Ajax áll továbbra is tökéletes mutatóval csoportjában.

Az A csoportban a Paris Saint-Germain a Club Brugge vendégeként a második félidő közepén döntötte el a mérkőzést, amikor két percen belül Mbappé, majd Icardi is betalált a belgák kapujába. Végül az 52. percben csereként pályára küldött francia játékos három, míg az argentin két góllal zárt. Csereként 2008 óta nem lőttek egy BL-meccsen mesterhármast, akkor a Villarreal játékosa, Joseba Llorente talált be háromszor az Aalborg kapujába. Mbappé karrierje során így már 15 BL-gólnál jár, még 21 éves kora előtt, ezzel majd egy évvel előzi meg az eddigi rekorder Lionel Messit. A csoport másik mérkőzésén a Real Madrid megszerezte első győzelmét: a spanyolok győztes gólját a Galatasaray ellen Toni Kroos szerezte, aki 100. BL-meccsét játszotta.

A B csoportban az Olimpiakosz Pireusz hiába jutott előnyhöz, a Bayern München a duplázó Robert Lewandowski vezérletével fordított. A lengyel támadó sorozatban 12. összecsapásán volt eredményes, a szezonban pedig 17 tétmeccsen 21 gólnál jár. A csoport másik mérkőzésén az eddig nyeretlen Tottenham Hotspur magabiztosan kerekedett a vendég Crvena zvezda fölé.

A C csoportban a vendég Atalanta a 34. percig 1-0-ra vezetett, ám Agüero duplájával fordított a Manchester City, majd Sterling második félidőben 11 perc alatt elért mesterhármasával kiütéses győzelmet aratott. A kora esti meccsen Harkivban az első félidőben a Sahtar Donyeck szerzett vezetést, amit a Dinamo Zagreb még a szünet előtt kiegyenlített. A második játékrészben aztán fordított volt a leosztás: a horvátok büntetőből jutottak előnyhöz, amit egy cserejátékos, a kilenc perce pályán lévő Dodo egyenlített ki a 75. percben.

A D csoport esti összecsapásán a Lokomotiv Moszkva a 77. percig meg tudta őrizni egygólos előnyét, Dybala két góljával viszont két perc alatt fordított a Juventus. Az Atlético Madrid pedig 1-0-ra legyőzte a vendég Bayer Leverkusent. A meccset Álvaro Morata 78. percben szerzett találata döntötte el. Az Atlético továbbra is veretlen, a németek a harmadik vereségüket szenvedték el.

BL-csoportkör, 3. forduló:

A csoport:

Club Brugge - Paris Saint-Germain 0-5

Galatasaray-Real Madrid 0-1

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 9 pont, 2. Real Madrid 4, 3. Brugge 2, 4. Galatasaray 1

B csoport:

Olimpiakosz Pireusz-Bayern München 2-3

Tottenham Hotspur-Crvena zvezda 5-0

Az állás: 1. Bayern München 9 pont, 2. Tottenham 4, 3. Crvena zvezda 3, 4. Olimpiakosz 1

C csoport:

Manchester City-Atalanta 5-1

Sahtar Donyeck-Dinamo Zagreb 2-2

Az állás: 1. Manchester City 9 pont, 2. Dinamo Zagreb 4 (6-4), 3. Sahtar Donyeck 4 (4-6), 4. Atalanta 0

D csoport:

Juventus-Lokomotiv Moszkva 2-1

Atlético Madrid-Bayer Leverkusen 1-0

Az állás: 1. Juventus 7 pont (7-3), 2. Atlético Madrid 7 (5-2), 3. Lokomotiv Moszkva 3, 4. Bayer Leverkusen 0