Nevet vált 58 kínai focicsapat

A pénzügyi korlátozások miatt több csapat sem viselheti a támogatók, befektetők nevét.

  • MTI MTI
Nevet vált 58 kínai focicsapat

Eddig 58 kínai labdarúgócsapat kérvényezte a neve megváltoztatását az ország sportági szövetségének (CFA) decemberi döntése nyomán. A CFA december közepén szigorú pénzügyi korlátozásokat vezetett be a bajnokságban, és arról is döntött, hogy a legfelső négy osztályban a csapatok nem viselhetik támogatóik, befektetőik nevét.

"A klubtulajdonosok gyorsan cserélődtek, ezért a csapatnevek is változtak. Ez nem volt hasznos a futballkultúra ápolása szempontjából" – mondta egy hónappal ezelőtt Csen Hszü-jüan, a CFA elnöke.

A szövetség szerdai közleménye szerint az eddigi kérelmek több mint nyolcvan százalékát jóváhagyták. Kádár Tamás csapata, a 2006-ban, 2008-ban és 2010-ben bajnok Santung Luneng például Santung Tajsan néven, a 2018-as bajnok Sanghaj SIPG pedig Sanghaj Hajkang néven folytatja szereplését. Korábban a nyolcszoros bajnok Kuangcsou Evergrande a nevét Kuangcsou FC-re változtatta, míg a városi rivális Kuangcsou R&F-ből Kuangcsou City lett.

Egyes klubok – például a Peking Kuoan és Henan Csienje – és szurkolóik azonban tovább küzdenek eddigi nevük megőrzéséért.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.