hvg.hu/MTI

Hosszabbításban nyerte meg a Siófok az Európa-liga elődöntőjét, folytatás a döntőben vasárnap este 6-től.

Hosszabbítás után 36-34-re legyőzte a Siófok KC a dán Herning-Ikast HB csapatát a női kézilabda Európa-liga nagybányai négyes döntőjében, az elődöntőben.

A döntőben vasárnap este 6-tól a francia Nantes Atlantique-kal játszik a Siófok.

Az első félidő után 19-18 volt az állás a Siófok javára. A Herning-Ikast 25 másodperccel a rendes játékidő vége előtt megszerezte a vezetést, az utolsó támadása a magyar csapaté volt, és mivel Tóth Gabriella értékesítette az időntúli hétméterest, hosszabbítás következett.

A ráadás első öt percét követően is döntetlen volt az állás, majd a második félidő vége előtt hetven másodperccel ismét kettővel jobban állt a Siófok.

A Siófok immár 17 mérkőzés óta veretlen az európai kupaporondon, 13 győzelem mellett ez volt a negyedik döntetlenje ebben az időszakban.