Hivatalos: a Juventus menesztette Pirlót

A futballistaként a Milannál és a Juventusnál is legendaként számontartott tréner egy évig vezette a torinóiakat.

  • MTI MTI
Hivatalos: a Juventus menesztette Pirlót

A sorozatban kilenc bajnoki címet követően idén csak a negyedik helyen végzett a Juventus, amelynek vezetősége pénteken délelőtt közleményt adott ki Andrea Pirlo távozásáról. Ebben méltatták a 42 éves szakembert, a klub korábbi játékosát, és megköszönték a munkáját.

„Néhány hónapja Andrea Pirlo, a világ futballjának ikonja megkezdte új kalandját edzőként. Ehhez elsősorban bátorságra volt szüksége” – írta a klub, hozzátéve, hogy a tréner egy különösen nehéz időszakban vállalta el a feladatot, és egy folyamatosan változó periódusban kellett megvalósítania a saját elképzeléseit. – „Ez csak az első lépés volt a minden bizonnyal briliáns edzői karrierjében” – tették hozzá.

A Juventusszal játékosként négyszer bajnok Pirlo edzői tapasztalat nélkül vette át az irányítást tavaly, és ugyan az Olasz Kupát és a Szuperkupát is megnyerte az együttessel, összességében mégis csalódást keltően szerepelt a csapat. A játéka a szezon nagy részében kifejezetten gyenge volt, a Bajnokok Ligájában már a 16 között kiesett a Juventus, a bajnokságban pedig az utolsó fordulóig úgy tűnt, hogy kiszorul a legjobb négyből, és nem szerepelhet a következő kiírásban.

Az olasz sajtó már csütörtökön kész tényként kezelte Pirlo menesztését, illetve azt, hogy Massimiliano Allegri visszatér a torinói kispadra, amelyen 2014 és 2019 között öt szezont töltött, minden idényében bajnok volt, négyszer az Olasz Kupát is megnyerte, a Bajnokok Ligájában pedig kétszer döntőbe jutott a Juventus.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?