Elismerően nyilatkozott a Napoliról Marco Rossi

Az olasz klub pont most nevezett ki új edzőt, Rossi őt leghamarabb 2023-ban válthatja.

  • hvg.hu hvg.hu
Elismerően nyilatkozott a Napoliról Marco Rossi

Európa focizik

Egy hónapig a labdarúgásról szól Európa: egy év csúszással a járvány miatt, valamelyest módosult körülmények között, de itt a 2020-as foci-Eb. Ráadásul annyira itt van, hogy négy meccset Budapesten játszanak, a torna 24 csapata között pedig ott van a magyar válogatott is. Kövesse az Eb minden pillanatát, hírét a hvg.hu cikksorozatával.

Elismerően szólt a Napoliról a magyar válogatott szövetségi kapitánya. Azt mondta, reméli, hogy edzői pályáját Olaszországban fejezi be, a Napoli pedig különleges szerepet tölt be az életében, hiszen a felesége családjában mindenki nekik szurkol, „szóval hihetetlen dolog lenne”, ha egyszer ő irányíthatná az együttest.

Óriási bravúr a válogatottól, Magyarország-Franciaország 1-1

A harmadik csoportkör vége felé közeledve egyre nyilvánvalóbban látszik, hogy ki jut tovább és ki esik ki. A D-csoport attól igazán izgalmas, hogy innen mind a négy csapatnak van esélye mind a továbbjutásra, mind a kiesésre.

Rossi nem ismeretlen az olasz futballban: három évig, 1984 és 1987 között viselte a Campania Puteolana mezét, de edzősködött a Scafatese és a Cavese csapatánál is. A szövetségi kapitány a Radio Punto Nuovo-nak adott videós interjújában elismerően nyilatkozott a nápolyi csapatról. A Napolinak jelenleg Luciano Spalletti az edzője, a 62 éves tréner szerződése július elsejétől él, miután a klub szezon végén megvált Gennaro Gattusótól. Spalletti pedigréje kicsit impozánsabb Rossiénál: megfordult korábban az AS Roma, az Internazionale, az Empoli, valamint a Sampdoria csapatánál is, vagyis kívül-belül ismeri az olasz futballt. Rossi – hacsak Spalletti nem hibázik óriásit – legkorábban 2023-ban ülhet le a nápolyi csapat kispadjára.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?