szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A nyár legnagyobb átigazolási sztorijának a jelek szerint sosem lesz vége, a PSG már szabadulna Mbappé-tól, ő maradna, az Al-Hilal vinné, a Real talán, a sportújságírók a fejüket kapkodják.

A szaúdi Al-Hilal csapatának tárgyalódelegációja Párizsban van, hogy meggyőzze Kylian Mbappé francia sztárfocistát arról, hogy csatlakozzon a csapathoz – írja L’Équipe. Állítólag 300 millió eurót ajánlanak a játékosért, akinek az utóbbi hónapokban megromlott a viszonya jelenlegi klubjával, a Paris Saint-Germainnel (PSG).

Mbappé leigazolása óriási eredmény lenne az utóbbi időben felfoghatatlan mennyiségű állami pénzből felépített szaúdi futballnak. Az Öböl-monarchia eddigi legnagyobb fogása Cristiano Ronaldo volt, akit tavaly télen igazolt le az Al-Ittihád, a másik domináns szaúdi csapat. Azóta csatlakozott hozzá Karim Benzema és N’Golo Kanté, mindketten világbajnokok voltak a francia válogatottal, és BL-győztesek, Benzema a Reallal, Kanté a Chelsea-vel.

A Guardian számításai szerint 2021 eleje óta Szaúd-Arábia 6,3 milliárd dollárt költött sportüzletekre – ez az összeg majdnem megegyezik Montenegró vagy Barbados GDP-jével. Jogvédő csoportok szerint ez a hatalmas költekezés nem más, mint sportwashing, azaz Szaúd-Arábia a sporton keresztül igyekszik magát jobb színben feltüntetni, hogy elterelje a figyelmet az ország emberi jogi helyzetéről.

Elképesztő összeget öntött a sportba Szaúd-Arábia, csak az emberi jogi visszaéléseket ne lássa a világ

A Guardian számításai szerint 2021 eleje óta 6,3 milliárd dollárt költöttek sportüzletekre.

Mbappét sajtóhírek szerint a PSG már elengedné, ő azonban még maradna egy évet. A másik csapat, amellyel gyakran szóba hozzák a világbajnok csatárt, a Real Madrid, de egyelőre semmi biztosat nem tudni, nagyjából hetente érkeznek egymásnak ellentmondó hírek arról, merre tovább a világ jelenlegi egyik legjobb futballistájának, aki még mindig csak 24 éves.

Még mindig nehezen tudja elmagyarázni a Forma-1, hogy mit is keres Szaúd-Arábiában

Feszengő pilóták, parádézó olajsejkek, lábbal tiport emberi jogok. A Dzsiddában rendezett nagydíj aligha mondható a versenynaptár fénypontjának, Szaúd-Arábia azonban egyre szorosabban köti magához a Forma-1-et. A pilótáknak közben nem marad más, mint hogy versenyezzenek, és időről időre elmondják, mennyire fontosak az emberi jogok.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!