Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Czeglédi Fanni
Szerzőnk

Czeglédi Fanni

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

Legyen már ez egy olyan világ, ahol nem kell letagadni, hogyan élünk

Ismét kényes témákat boncolgat a Spektrum saját gyártású sorozata, a Tabukról tabuk nélkül. Miért fontos szembesülni olyan kérdésekkel, amelyekre még csak nem is gondolunk szívesen? És hogyan lehet szóra bírni azokat, akik életük gyakran legfájdalmasabb emlékeiket osztják meg a nézőkkel? A második évad indulásának apropóján beszélgettünk Pálinkás Norberttel, a műsor rendezőjével.

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

Miért várjuk meg mindig, amíg tragédia történik?

A nevével kezdődött, az öltözködésével folytatódott, aztán lényegében már bármibe bele tudtak kötni Dordzsceren Csingisz bántalmazói az iskolában. A most 23 éves, apai ágról mongol, anyai ágról magyar származású fiatal először egy TEDx-előadás kedvéért vette számba, hogy mi minden történt vele. Azóta pedig újra meg újra elmondja: az iskolai zaklatásból van kiút.

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

Nem tanultunk zenélni, mi csak csapatjuk – Parno Graszt-interjú

Egy szabolcsi kis faluból indultak, ma már a legtöbb budapesti helyet meg tudják tölteni: kanyargós út vezetett idáig, először külföldön váltak ismertté, a hazai zenei véráramba pedig A Dal után kerültek be. Egy-egy ügy apropóján ők is felemelik a hangjukat a rasszizmus ellen, de nem akarnak polgárjogi harcosokká válni. A zenekar vezetőjével, Oláh Józseffel, és menedzserükkel, László Sándorral beszélgettünk, többek között az új Parno Graszt-albumról.

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

"Én is azóta vagyok józan, mióta megtanítottak mászni"

A sziklamászás és a szenvedélybetegségből felépülés szépen rímelnek egymásra. A szenvedélybetegek nagy része ugyanis senkiben nem bízik, legfőképp magában nem. Itt viszont hirtelen mégis meg kell bíznia a felszerelésben, a társában, aki biztosítja őt, és persze önmagában is, hogy képes felmászni. Elkísértük a Nyírő Gyula OPAI addiktológiájának terápiás klienseit, akik a Megálló Csoporttal közösen indultak a sziklához.

Czeglédi Fanni Kult

Rajkai Zoltán: Kínai munkaerőként dolgozunk a hazai szinkronban

Magyarországon először álltak ki ismert színészek névvel-arccal, hogy összefogást hirdessenek és harcoljanak a magyar szinkron állami védelméért és a tisztességes munkafeltételekért. Rajkai Zoltán, a Katona József Színház színésze, a Szídosz Szinkron Alapszervezetének elnöke a hvg.hu-nak arról beszélt: kínai munkaerőként vannak jelen a szakmában, és ez az utolsó pillanat, amikor még lehet tenni a változásért, különben a szinkron eltűnhet a süllyesztőben – ehhez viszont az is kell, hogy a színésztársadalom végre megtanuljon együttműködni.

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

Nők ezrei menekülhetnének meg szűréssel és oltással, mégis le vagyunk maradva

Magyarországon évente körülbelül 1200 új méhnyakrákos esetet diagnosztizálnak, és bár ma már egyrészt megelőzhető, másrészt korai stádiumban gyógyítható betegségről van szó, mégis 500 nő hal bele. Az ingyenes szűrés lehetőségével még mindig nagyon kevesen élnek, pedig kulcsfontosságú szerepe lenne abban, hogy ez a riasztó szám csökkenésnek induljon. Méhnyakrák alig van HPV-fertőzés nélkül, ám a vírus – ahhoz képest, hogy milyen gyakori fertőzésről van szó – alapvetően nagyon ritkán okoz daganatot. Egyáltalán, kinek javasolt a HPV-szűrés? És hogy kerül a képbe az otthoni tesztelés?

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

A jövőt, amit elképzeltünk magunknak, el kellett gyászolni

Minden szülő rémálma, hogy egyszer azzal kell szembesülnie, hogy gyereke súlyos betegséggel küzd. A riasztó diagnózis nemcsak hogy átformálja egy család hétköznapjait, hanem komoly lelki kihívások elé is állítja őket. A Bátor Tábor családi táborában a gyerekek újra gyerekek lehetnek, a felnőttek pedig egy lélegzetvételnyi ideig kikapcsolódhatnak, és új utakat nyithatnak egymás felé.

Czeglédi Fanni Kult

Mit látott a Trónok harca forgatásán egy magyar statiszta?

Részt venni a Trónok harcában kétségtelenül életre szóló élmény: míg négy évvel ezelőtt több ezer ember táborozott le a kánikulában a dél-spanyolországi Almeríában, hogy bejuthasson a hatodik évad szereplőválogatására, addig egy Belfastban élő magyar férfi többnapos sátrazás nélkül is szerepet kapott statisztaként a befejező évadban. Interjú.

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

Bérczesi Róbert: Rájöttem, hogy minden világnak megvannak a maga démonjai

Húsbavágó őszinteséggel beszél az életéről Bérczesi Róbert az Én meg az Ének című könyvben. Negyvenkét évesen memoárt írni mindenképpen szokatlan húzás, a hiperkarma frontemberének esetében pedig ez elsőre akár baljósnak is tűnhet. Pedig erről szó sincs: a Kiss Lászlóval közösen írt könyv sokkal inkább egy periódus végét jelenti, megértést kínál egy olyan történettel kapcsolatban, amelyet érdemes elmesélni.

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

Miért is kell úgy dobálni a „buzi” kifejezést, mint a röplabdát tesiórán?

Az iskolai zaklatás túl azon, hogy mindennapos jelenség, egyre nagyobb méreteket ölt: azokban az intézményekben, ahol nem reagálnak a problémára, és nem tesznek kísérletet arra, hogy erőszakmentes iskolai környezetet teremtsenek, egy LMBTQI-diáknak is sokkal rosszabb. A Háttér Társaság leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer és/vagy interszex tanulókat kérdezett meg az iskolai tapasztalataikról. Az eredményekből jól látszik, hogy vannak pozitív folyamatok, de bőven van még tennivaló az oktatási intézmények és a pedagógusok részéről is.

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

„Nem mindenki nyúlkál szívesen egy liter csontkukacban” - interjú a világbajnok női horgászcsapattal

Sörözgetünk, pecázgatunk, aztán főzünk egy jó halászlevet: nagyjából ez él fejünkben, ha a horgászatról van szó. A versenyhorgászat ezzel szemben speciális élsport, hajnali erőnléti edzésekkel, kemény munkával és rengeteg küzdelemmel. A dél-afrikai XXVI. Női Horgász Világbajnokságról aranyéremmel hazatérő magyar csapat tagjai elmesélték, mennyire hosszú az út a koránkeléstől a végső eredményhirdetésig.

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

Így (ne) gyűlöld meg magad egy egész életre!

Ritkán fordul elő, hogy egy nagyon aktuális vita közepébe csöppen egy éppen megjelenő könyv, a Cameron Post rossz nevelése cíművel mégis ez a helyzet. Nagy drámák helyett egy tinédzser szemüvegén keresztül láthatjuk, hogyan igyekszik elfojtani a legelemibb érzéseket és vágyakat egy homoszexualitásból „kigyógyító” tábor.

Czeglédi Fanni Élet+Stílus

Ön felismer egy szélhámost? És felismeri magában a balekot?

Imádjuk a csodákat, el akarjuk hinni, hogy léteznek, és hinni akarunk azoknak, akik elvezethetnek minket a csodáig. Ebből a hitből élnek a csalók. Az elméjük működésének a megismerésével viszont kicsit könnyebben elkerülhetjük, hogy az áldozatukká váljunk, vagyis hogy felismerjük: ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor nem az.

1 2 3 4 5