Az évtized utolsó holdfogyatkozása lesz január 21-én
Január 21-én, jövő hétfőn ismét vörösben izzik majd a Hold. Ha érdekli, mindenképp kövesse a jelenséget, mert utána csak három év múlva, 2022-ben láthat hasonlót.
Január 21-én, jövő hétfőn ismét vörösben izzik majd a Hold. Ha érdekli, mindenképp kövesse a jelenséget, mert utána csak három év múlva, 2022-ben láthat hasonlót.
Nem csak tapasztalható a jégolvadás az Antarktiszon, egy kutatócsoport új mérései szerint a folyamat nagyon gyors is lett az elmúlt évtizedekben. A rosszabb, hogy már ott is érzékelni, ahol korábban nem volt jellemző.
Egy Geekbench-lista tanúsága szerint egy új középkategóriás Pixelben több RAM lehet, mint a gyártó jelenlegi csúcstelefonjában.
A Föld északi pólusának gyors mozgása miatt a kutatóknak hamarabb kellene frissíteniük a navigálást segítő mágneses modellt, ám ez az amerikai kormányzat leállása miatt egyelőre nem lehetséges.
Az alábbi koncepcióvideó egy notch nélküli iPhone-ról mutat képeket, megfejelve pár figyelemre méltó ötlettel. A felhasználók biztosan örülnének, ha az idei Apple-telefonokban visszaköszönne a szenzorszigetet kiváltó elképzelés.
A csomagszállítást már megoldották velük, így most új területen vetik be a Google Ausztráliában dolgozó drónjait, a Wingeket.
Az Ötödik Elem című filmben látott autosminkre egyelőre várni kell, a Procter and Gamble viszont már közelít ehhez: egy olyan eszközt készítettek, ami képes automatikusan felismerni és elfedni a bőrhibákat.
A Csang'o-4 január 3-án landolt a Hold eddig fel nem fedezett oldalán, most pedig megjött az első videó is, amelyen a szonda holdjárója látható munka közben.
A WhatsApp egyik következő frissítése lehetővé teszi majd, hogy ne kelljen attól tartanunk, esetleg illetéktelenek is beleolvasnak chatjeinkbe.
Az Európai Űrügynökség (ESA) még 2003 júliusában indította el az első űrszondáját a Mars felé. A Mars Express kamerája azóta rengeteg felvételt készített, ezekből állítottak most össze egy nagyon látványos videót.
2020. január 14-én leveszi a kezét a Windows 7-ről a Microsoft, nem ad többé hozzá ingyenes frissítéseket. Azonban ha a vállalati felhasználók hajlandók fizetni, engedékenyebbé válnak a redmondiak.
Még csak egy hete került ki a Burls Art nevű YouTube-csatornára egy videó, de már közel 7 millió megtekintésnél jár. Mondjuk van is mit nézni: a feltöltő 1200 színes ceruzából rak össze egy gitárt.
Guido Makransky felfedezésében arra jutott, minél fiatalabb egy diák, annál fontosabb, hogy a virtuális térben látott oktató nagy hatással legyen rá, különben oda a figyelem.
Ezentúl a siketek és nagyothallók is segítséget kérhetnek a 112-es segélyhívó rendszeren, hála egy különleges, Androidra és iOS-rendszerű eszközökre is letölthető alkalmazásnak.
Azt már tudjuk, mikor ismerhetjük meg a Galaxy S család idei tagjait. Időközben az is kiderült, mikor mutathatja be a Samsung a régóta várt összehajtható telefonját.
Az Egyesült Államokban már elérhető az Apple újgenerációs okosórájához az EKG-funkció. Ismét bebizonyította, hogy akár életmentő is lehet.
Egy domain név lefoglalásával egészen humoros helyzet adódhat, ha tulajdonosa egy már meglévő oldalt irányít rá. Most épp ez történt.
Annak érdekében, hogy a Windows 10 jövőbeni frissítései gond nélkül települjenek a számítógépekre, foglalóként mindenkitől "elvesz" egy kevés tárhelyet a Microsoft. Azt mondják, jó okkal teszik.
Nem az Apple, nem a Google, de még csak nem is a Microsoft nevéhez fűződik az a videólejátszó alkalmazás, amelyet már hárommilliárdszor letöltöttek. Ráadásul a fejlesztőit még csak az anyagiak sem érdeklik.
A Ryuk nevű zsarolóvírus a kiberbiztonsági szakértők szerint orosz munka eredménye. 2018 augusztusa óta már mintegy 1 milliárd forintnyi Bitcoint zsebelt be, és a java még csak most jöhet.