szerző:
Panoráma
Tetszett a cikk?

Üszkösödés végzett Tutanhamon fáraóval, nem gyilkosság – állítják egyiptomi tudósok, miután konzultáltak olasz és svájci szakértőkkel.

Tutanhamon szarkofágja. Végzetes törés
A 3357 évvel ezelőtt, 19 éves korában elhunyt fáraó halálának okáról sokáig tartotta magát az a nézet, mely szerint gyilkosság áldozata lett, nevezetesen agyonütötték, mivel egy 1968-ban készült koponyaröntgen során két csonttöredéket találtak tarkótájékán. Pár hónappal ezelőtt újabb, háromdimenziós felvételeket készítettek, aminek révén egyértelművé vált, hogy a koponya a mumifikálás során sérült meg, tehát már a halál beállta után. Nyitott maradt ugyanakkor az a kérdés, hogy elfertőződött combsérülés végzett-e vele. Immár biztosra vehető, hogy igen. A fáraó bal lába eltört, a seb egy nappal a halála előtt üszkösödni kezdett és a fertőzés okozta halálát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

PC Dome Tech

Uralkodj digitális fáraóként

Jó dolog fáraónak lenni, az emberek életét közvetlenül irányítani, és ha valamit komolyan el is szúrok, akkor sem hánynak kardélre feldühödött zúgolódó alattvalóim. Ha más megoldást nem találok, akkor ilyenkor elég, ha egyszerűen betöltöm valamelyik korábbi mentést és épülhetnek az újabb piramisok vagy folyószabályozó gátak.

Világ

Fáraókór

A minapi kairói robbantásos merénylet Egyiptomban nemcsak a kilencvenes évek terrorhullámát idézte fel, de egyúttal ürügyként szolgálhat a szárba szökkenő ellenzéki kezdeményezések elfojtására. Egyelőre üresnek tűnik a többszereplős elnökválasztásra tett javaslat is.

MTI Kult

Tutanhamon fáraót mégsem ütötték agyon

Tutanhamon fáraót nem ütötték agyon, viszont még mindig nem tudni, miben is halt meg - állapította meg az a tudóscsapat, amely háromdimenziós röntgenvizsgálatokat végezhetett el a fiatalon elhunyt fáraó múmiáján.