szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Olyan település romjaira bukkantak Kínai régészek, amely az ókori Pompei-hez hasonlóan hirtelen pusztult el egy katasztrófa következtében - jelentette vasárnap az Új Kína hírügynökség.

A romok az északi Hopej (Hebei) tartományban kerültek elő útépítési munkálatok közben. A település a jelek szerint virágzó kereskedelmi központ volt a Song-dinasztia (960-tól 1279-ig) idején, ám mintegy hétszáz évvel ezelőtt feltehetően egy hatalmas földrengés elpusztította az egészet. Egy másik feltételezés szerint négy egymást követő áradás rombolta le a várost. Pompei-t 79-ben vulkáni hamu és láva temette maga alá a Vezúv kitörése nyomán.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Hét nap

RÉGÉSZETI VÁRVÉDELEM

Kiemelten védett régészeti lelőhellyé nyilvánította a kulturális minisztérium hétfőn a budai Várnegyed várfalakkal...

Világ

Szenzációs lelet az indonéziai törpe

Az emberi alkalmazkodás legszélsőségesebb példáját fedezték fel Indonéziában: a mindössze egy méter magas emberfélék 18 000 évvel ezelőtt éltek egy szigeten. A lelet alapján úgy tűnik, az emberre is hatnak azok az evolúciós erők, amelyek más emlősfajokban törpe változatokat alakítanak ki.

Kult

Hamisítvány a Jézusra utaló "régészeti lelet"

Az Izraeli Régészeti Hatóság szerint hamisítvány az az állítólag első századi osszárium (csontház), amelyen Jézus neve is szerepel. A csontházat múlt novemberi felbukkanása óta sokan Jézus Krisztus létezése első régészeti bizonyítékának tekintették.