szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Ezt a gondolatmenetet követték a fring kitalálói.

Ezt a gondolatmenetet követték a fring kitalálói. A mobiltelefonon futó alkalmazás segítségével adathálózaton keresztül beszélhetünk fring-et, Skype-t, Google Talk-ot és MSN Messenger-t használó ismerőseinkkel, sőt SIP szolgáltatónkat is elérhetjük ezen keresztül, s hihetetlenül olcsón, sőt akár ingyen, SIM kártya nélkül is telefonálhatunk a mobilunkról.

A fring ingyenes, a szolgáltatásért illetve a mobilon futó alkalmazásért nem kell fizetni. Pillanatnyilag Symbian 8, 9 vagy Windows Mobile 5, 6 operációs rendszerű készülékekkel lehet használni. A fring használatához ingyenes regisztráció is szükséges, ami egyben azt is jelenti, hogy ettől kezdve fring felhasználókká válunk, tehát más fring használókkal is tudunk közvetlenül és ingyen beszélni, üzengetni.  A regisztrációt az interneten keresztül lehet elvégezni. Meg kell adni, milyen típusú telefonnal fogjuk használni a rendszert, és azt a telefonszámot is, ahol a kezelőprogram letöltéséhez szükséges adatokat várjuk. Adataink megadása után rövid időn belül egy SMS-t kapunk, ami tartalmazza azt az internetcímet, ahonnan a telefonunkra tudjuk tölteni a fring szoftverét. Az alkalmazás első indításakor meg kell adnunk a fringhez tatozó felhasználónevünket és jelszavunkat. Ezen kívül még azt is be kell állítani, hogy milyen adatkapcsolatot használjon a program, és hogy automatikusan elinduljon-e a telefon bekapcsolásakor.  Ha mást nem állítunk be a programban, akkor a többi fring felhasználóval tudunk beszélni. Persze most még kevés ilyet találunk, de egy biztosan szerepelni fog a névjegyzékben. Ez pedig egy automatikus teszthívás. A „fring test call" segítségével ellenőrizni tudjuk, hogy minden rendben működik-e.

A fring automatikusan tud csatlakozni a legjobb elérési ponthoz

Egy rövid üdvözlő szöveg meghallgatása után rögzíti a hangunkat, amit visszahallgathatunk.  Az alkalmazás felső menüsorában azonban a fring ikonja mellett más rajzokat is láthatunk. A Configure services utasítással Skype, Google Talk és MSN felhasználó nevünket és jelszavunkat állíthatjuk be. Ha ezek rendben vannak, akkor a program azonnal bejelentkezik ezekbe a rendszerekbe is, és a kapcsolatainkat felsoroló listában megjelennek Skype, Google Talk és MSN ismerőseink. A nevek előtti ikonok mutatják pillanatnyi állapotukat is, tehát láthatjuk, ki van éppen online. 

[[ Oldaltörés: Második oldal ]]




Egy névre kattintva választhatunk a telefonhívás vagy az üzenetküldés között. A hívások azonnal létrejönnek, nincs várakozási idő és nincs szükség a más szolgáltatásoknál gyakran használt visszahívásra sem. A rendszer fordítva is működik, a Skype-on, Google Talkon vagy MSN-en keresztül érkező hanghívások a telefonunkon fognak csörögni és onnan fogadhatjuk is azokat. 

Fring-A-Friend

A fring névlistába importálhatjuk a mobilunkban lévő teljes telefonkönyvet is. Ennek azért van jelentősége, mert amikor innen jelölünk ki egy nevet, akkor választhatunk, hogy GSM vagy SkypeOut hívást indítunk.  A program a SIP rendszereket is tudja kezelni. A SIP szolgáltatások közül néhányat előre beállítottak, de ha olyat használunk, amelyik nem szerepel a listában, kézzel megadhatjuk a paramétereket. Mindössze a felhasználónévre, a jelszóra és a SIP proxy nevére van szükség. Ha ezek után egy, a telefonkönyvünkben szereplő névre kattintunk, a SIP hívás lehetőségét is felkínálja a program.   A fring használatával komoly összegeket takaríthatunk meg mobilról indított telefonköltségeinkből.

 Ha egy kedvező havidíjas mobil internet csomagunk van és regisztrálunk egy olyan SIP szolgáltatónál, ahol a magyarországi vezetékes számok hívása ingyenes (jelenleg például VoipDiscount, SMSDiscount) akkor egy körülbelül 1 órás beszélgetés során 5 Mbájt az adatforgalom. Ez a 0.1 Ft/ 10 kbájt-os tarifával számolva 50 forint. Percenként tehát még egy forintba sem kerül, hogy mobilról hívjuk ismerőseinket.   A fring a 3G hálózaton kívül WiFi-t is tud kezelni, tehát azok a telefonok, amelyek beépített WLAN csatlakozást is tartalmaznak, ezen keresztül is bonyolíthatják a telefonbeszélgetéseket. Akár ki is vehetjük a SIM kártyát, és offline módba is kapcsolhatjuk mobilunkat. Ezután keressünk egy nyitott, lehetőség szerint ingyenes hotspotot. Szerencsére meglehetősen könnyen lehet ilyet találni. Ha tudjuk, hogy merre fogunk járni, érdemes előtte az interneten is körülnézni, hol lesznek ingyenes hozzáférési pontok. Egy kiváló adatbázist lehet például találni a http://www.hotspotter.hu oldalon, ami jelenleg 1100 magyarországi pontot tartalmaz.  

Teszthívás...


A fring programban a Setting menüben találhatjuk a Change connection pontot, ahol megadhatjuk, hogy milyen kapcsolaton keresztül szeretnénk az internethez csatlakozni. A megjelenő listában a GSM csatlakozáson kívül az elérhető hotspotok is megjelennek. Az ingyenes hozzáférési ponthoz történő csatlakozás után kezdődhet a telefonálás, ami ebben az esetben szintén ingyenes. A program legújabb változata már tartalmaz egy WiFi auto-roaming funkciót, így ha van a közelben nyitott WiFi, ahhoz automatikusan csatlakozik a fring.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!