A Google biztosítja az amerikai hírszerző ügynökségek belső információgyűjtő rendszerét, az Intellipediát. Ezen a hálózaton az ügynökök oszthatják meg egymással értesüléseiket olvasásra és kommentelésre ahelyett, hogy pusztán felhalmoznák azokat. Sean Dennehy, a CIA Intellipediáért felelős fejlesztőfőnöke szerint az elemzők eddig csak egy megosztott meghajtón vagy Word-dokumentumban tárolták az anyagaikat, de már egy olyan platformon dolgozhatnak, ahol az információkat meg is oszthatják egymással - az ügynököket pedig folyamatosan biztatják is erre.
Az Intellipediát a Wikipedia ihlette, annak koncepciójától eltérően viszont csak a CIA, az FBI, az NSA, illetve más nemzetbiztonsági érdekeltségű ügynökség dolgozói használhatják. A rendszerbe jogosultságtól függően három szinten lehet bejelentkezni, ezek a szigorúan titkos, a titkos, valamint a nem titkos, de érzékeny információkat tartalmazó adatokhoz kapcsolódnak. Dennehy szerint eddig 37 ezer ember csatlakozott ehhez a hálózathoz és eddig már 35 ezer, összesen körülbelül 200 ezer oldalra rúgó szócikket írtak.
A Google biztosítja a rendszerhez a szervereket és a keresőszoftvereket is. Az oldalak értékelése (hogy az adott oldalra hány link mutat) itt nem működik, mivel az Intellipedia tűzfal mögött van és kevesen is használják. Ehelyett egy anyag attól fontosabb, minél több extra információt vagy kulcsszót fűznek hozzá.
Az amerikai kormányszervekkel kötött szerződésekről míg természetesen alig derülnek ki adatok, Mike Bradshaw, a kormányszervi eladásokért felelős sales-osztály főnöke elmondta, az intézmények főként belső dokumentumok tárolására és keresésére alkalmas szervereket és keresőrendszereket vásárolnak, így olyan "mini-Google"-ket hozhatnak létre a belső céges hálókon, amelyeken csak kormányadatok találhatóak.
Hírszerzésben is utazik a Google
Nemcsak az amerikai kormányszerveknek, hanem a hírszerzőknek is értékesít a Google dokumentok kezelésére és tárolására alkalmas szervereket és programokat, derül ki a CNN tudosításából. A Google hangsúlyozza, a nemzetbiztonsági szektorban felhasznált termékeket nem módosítják.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Érvénytelen népszavazásra hivatkozik Orbán Viktor, amikor a Pride elutasítottságáról beszél
Az aszállyal a kormány se tud mit kezdeni: jelentősen drágult a HVG bevásárlókosara júniusban
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Annyira alacsony a Duna vízállása, hogy figyelmeztetést adott ki a rendőrség
Alkotmánybírósághoz fordul az Országos Bírói Tanács az igazságügyi törvények miatt
Nem mindenki ismeri el a lengyel Legfelső Bíróság döntését az elnökválasztás érvényességéről
Gyakorlatilag azonban elhárult az akadály az augusztus 6-i eskütétel elől, bár vad ötletek is felbukkantak a halasztásra.
A bajai kórház cáfolta azt a hírt, hogy nem alkalmaznák az egészségügyet kritizáló végzős orvoshallgatót
Szeretettel Brüsszelből: több mint egy éve kormány nélkül Európa fővárosa
Szertefoszlik Orbán legyőzhetetlenségének mítosza
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
Timothy Garton Ash: Milosevics sorsa várhat jövőre Orbánra
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.