szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

twhirlA Twitter remekül kitalált rendszer, de a webes felület kissé fapados, és...

twhirl
A Twitter remekül kitalált rendszer, de a webes felület kissé fapados, és amúgy sincs mindig kedve az embernek megnyitni, hogy új üzenetet írjon, vagy elolvassa a többiek friss „csiripelését”. A twhirl felépítése nagyon emlékeztet az MSN Messengernél megszokottra, csak itt automatikusan megjelenik az üzenetsorban minden friss bejegyzés, amire feliratkoztunk. Az üzenetmezőbe értelemszerűen saját mondandónkat írhatjuk, a program képes automatikusan rövidíteni a beillesztett linkeket, ráadásul ehhez több szolgáltató közül is választhatunk (ez ugyebár a 140 karakteres kötöttség miatt elég fontos tulajdonság).
A képek (TwitPic) és videók megosztását is egyszerűbbé teszi, és megkönnyíti a keresést, a válaszok és a közvetlen üzenetek küldését is. Az üzenetek szűrése és a keresés is rendkívül gyors és egyszerű a twhirlben. Egyébként a Twitteren kívül még más üzenetpublikáló oldalakat is elérhetünk vele (friendfeed.com stb.).
Tovább a letöltéshez >>>

Internet Privacy Eraser
A program segítségével eltakaríthatunk minden nyomot, amit internetezésünk során hagyhattunk. Törli a böngészők átmeneti állományait, a vágólap tartalmát, a memóriában maradt felesleget, a megnyitott dokumentumok és weblapok listáját, a sütiket stb.
Sőt, még a különféle programok, plug-inek „emlékezetét" is képes kitisztítani, így ha esetleg Paintet, vagy Offie alkalmazásokat, csevegő szoftvereket, médialejátszókat használtunk, netán a Google Toolbar is telepítve van a gépen, akkor azok eltárolt adatait is likvidálhatjuk vele.
Tovább a letöltéshez >>>

BumpTop
A BumpTop nagyjából azt nyújtja, amit az ember elvár egy ilyen stílusú, 3D-s Asztaltól. Ettől függetlenül persze lehet róla vitatkozni, hogy a gyakorlatban van-e értelme (kényelmesebbé teszi-e például a napi munkát), vagy csak egy látványos megoldás a többi hasonló próbálkozás között. A látványosság mindenesetre vitathatatlan, és sok esetben az ilyen felület használata is kényelmesebbnek tűnt nekünk, mint a hagyományos Asztalé (például nagyon hatékonyan össze lehet vele rendezni a fájlokat, parancsikonokat).
Tovább a letöltéshez >>>

PSPad
A program felülete rendkívül kényelmes, ráadásul magyar menüvel is használhatjuk. A „füles" megoldásnak köszönhetően több forráskódot is szerkeszthetünk egy ablakban, s könnyen mozoghatunk közöttük. Mivel programozóknak készült, tud mindent, ami a kényelmes munkához elvárás: sorszámozás, szintaxis kiemelés az ismert nyelvekhez (Pascal, C/C++, INI, HTML, XML, PHP, Visual Basic, CSS, Java stb.), van hexadecimális szerkesztő, ASCII tábla, színválasztó (sőt mintavételező is), teljes képernyős szerkesztés, kifejezés kiértékelő és még megannyi más, hasznos kis apróság.
A szövegkezelés, blokkok beszúrása, cseréje is rendkívül gyorsan és kényelmesen megoldható.
És mielőtt elfelejtenénk, meg kell említenünk a beépített FTP klienst is, amely leegyszerűsíti a kész kódok feltöltését a szerverre. És ami még jól jöhet: lehetőségünk van két fájl tartalmának összehasonlítására is.
Tovább a letöltéshez >>>

Blue Mirror CD/DVD Indexer
A Blue Mirror CD/DVD Indexer rendkívül egyszerű felépítésű, de hatékonyan használható keresőprogram, amelynek a segítségével áttekinthető adatbázisba rendezhetjük CD- és DVD-gyűjteményünket.
A program automatikusan elkészíti lemezeinkből az adatbázist, amelyet címkékkel láthatunk el (az adott lemezre vonatkozóan vagy akár minden egyes fájlnál külön-külön).
Tovább a letöltéshez >>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!