szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A minden eddiginél környezetkímélőbb módon épített különleges jármű ráadásul még a levegőt is tisztítja működése közben.

A zöld technológiával foglalkozó Inhabitat oldal értesülései szerint a Warwick Innovative Manufacturing Research Centre (WIMRC) feltalálói darabokra szedtek egy versenyautót, majd megvizsgálták, hogy az egyes daraboknak létezik-e hasonló teljesítményű, de környezetbarát alternatívája. Az eredmény önmagáért beszél: a karosszéria alapanyagához burgonyát, a kormányhoz répát, az üléshez pedig szójababot használtak fel.

Kívülről csak a festés árulja el, hogy miből készült
© WorldFirst Racing

A brit University of Warwick berkein belül működő WIMRC WorldFirst F3 projekt célja az volt, hogy „megalkossák a világ első olyan Formula 3-as versenyautóját, amely teljes mértékben fenntartható technológiával és megújuló alapanyagokból készül, ezáltal a Földet és annak erőforrásait helyezi előtérbe a fejlesztés során” – nyilatkozta a projektet vezető James Meredith az Inhabitatnek.

A zöldség-alapanyagokból készülő autó biodízel motorja csokoládéból és különböző növényi olajokból készülő keverékkel üzemel, utóbbi forrásból származnak a jármű kenőanyagai is. Egy speciális emisszió-semlegesítő katalizátornak köszönhetően pedig a WorldFirst F3 a levegőt is tisztítja működés közben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Tengeri moszatból készülhet a jövő autója

Az egyik nagy japán autógyár szerint 15 éven belül a szalonokba kerülhet az a szuperhatékony hibridautó, amelynek karosszériáját tengeri moszatokból készült bio-műanyagból építették.

hvg.hu Tech

Milyen személyiségük van autóinknak?

Arculattervezők, grafikusok és filmesek már egyaránt eljátszottak a gondolattal, hogy autóinknak emberi arca van. A Floridai Egyetem kutatása éppen arra a tényre mutat rá, hogy fejünkben tudat alatt is összekötjük a kocsi elejét különböző arcvonásokkal. Mindez még abból a korszakból ered, amikor az arcolvasás képességének hiánya könnyedén életünkbe is kerülhetett.

MTI Tech

Repülő autóval utaznak Londonból Timbuktuba brit kalandorok

Brit kutatócsoport kel útra szerdán, hogy a Parajet Skycar, egy bioüzemanyaggal működő repülő autó fedélzetén, felváltva közúton, illetve levegőben tegye meg a London és az afrikai Maliban fekvő Timbuktu közti 6000 kilométeres utat.

hvg.hu Tech

Átlépte a 200 km/h-t a széllel hajtott autó

Egy brit mérnök fejlesztette ki azt a szélerővel hajtott járművet, amellyel sikerült megdöntenie a kategória sebességrekordját és átlépnie a 200 km/h-s lélektani határt.