szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Sok napsütés várható, de viharossá fokozódhat a szél. Egyre többfelé várható zápor, zivatar, néhol jégeső.

Észak-Európa időjárását ciklon alakítja, emiatt a Skandináv-félsziget, a balti államok és az Urál előterében sok a felhő, több állomásról jelentenek záport, zivatart. Egy másik ciklon a Benelux-államok és Franciaország térségben okoz változékony, csapadékos időt. A kontinens többi részén általában anticiklonális hatások alakítják az időjárást, kevés a felhő, csapadék csak elvétve fordul elő.  Észak-, Északnyugat-Európában a maximális hőmérséklet többnyire 20 fok alatt alakul, Közép-Európában pedig a délutáni órákra 22, 30 fok közé melegszik fel a levegő.  Ugyanakkor Európa délkeleti tájain kánikula van, a legmagasabb nappali hőmérséklet 31, 36 fok között változik.

A Kárpát-medence időjárását péntek estig a nyugat felől érkező hidegfront határozza meg, átmenetileg erősen megnövekszik a felhőzet és többfelé várható csapadék.

Várható időjárás az ország területére péntek estig

Csütörtökön nyugat felől gyakran erősen megnövekszik a felhőzet és egyre többfelé várható zápor, zivatar, néhol jégeső, felhőszakadás kialakulhat, majd az éjszakai órákban nyugat felől csökken a felhőzet. Pénteken a sok napsütés mellett északkeleten és délnyugaton többször, másutt időnként erősen megnövekszik a felhőzet, főként északkeleten és délnyugaton alakulhat ki zápor, esetleg zivatar. Megerősödik, pénteken időnként viharossá fokozódik az északnyugati szél, de zivatar környezetében csütörtökön s várható viharos széllökés. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken általában 21 és 26 fok között valószínű, északkeleten lehet ennél kissé hűvösebb.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Normális az időjárás, vagy ez már a vég?

Melegrekord, hőhullám, zacskós víz, riasztás, szupercella, viharos széllökések, monszunszerű esőzés. Az időjárásunk kiszámíthatatlanná, változékonnyá vált? Ez már a globális felmelegedés és a klímaváltozás eredménye, vagy csak mi lettünk érzékenyebbek az ablakon túl és a tévé képernyőin is egyre gyakrabban látható viharokra?