Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Háromszor hatékonyabb a lítium-ion elemeknél a Waterloo Egyetem tudósai által fejlesztett lítium-kén elem. Mindez nemcsak a gyártáshoz felhasznált anyagok atomszerkezetének köszönhető, hanem a nanotechnológiának is, írja a Gizmag.
A Waterloo Egyetem által kifejlesztett lítium-kén elem háromszor nagyobb élettartamot képes biztosítani, mint a lítium-ion elemek, valamint a súlyuk is könnyebb és előállítani is könnyebben, valamint olcsóbban lehet ezeket.
A kutatók ún. mezoporózus (2-50 nanométer átmérő közti pórusokat tartalmazó) szént használtak fel a gyártásnál, ami nanoszinten igen egyedi szerkezetű, így jóval hatékonyabb elemet lehet ezzel tervezni. A kutatók egy olyan nanostruktúrát állítottak elő, amelyben hézagok és szénrudak váltakoznak, amjd a hézagot olvasztott kénnel töltötték fel, így maximalizálták azt a felületet, ami közvetlenül kapcsolódik a szénhez, így növelve meg az elem teljesítményét.
A hírről értesült portálok mindegyike felhasználsi területként elsősorban az elektromos autókat említette, de természetesen a háromszor nagyobb teljesítményű elemekre, illetve akkumulátorokra nagy jövő várna MP3-lejátszókban, laptopokban vagy bármely más készülékben is.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.