szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Felnőtt férfi oldalhelyzetben fekvő csontvázát, pár méterrel távolabb pedig egy gyermek ép vázát tárták fel a Déri Múzeum régészei Debrecenben, a szennyvíztelep bővítésének leendő helyszínén - írta hétfőn a Hajdú-bihari Napló.

A lap szerint a leletek a korai bronzkor késői fázisából, az úgynevezett Makó-kultúrából származnak, ami azt jelenti, hogy e két ember időszámításunk előtt 2700-2500 körül élt.

Muzeális értékük azért különleges, mert ebben a korban a halottakat elhamvasztották, igen ritka tehát a csontvázlelet - olvasható a Hajdú-bihari Naplóban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Tizenkétezer éves őstuloklelet a Tiszából

Őstuloklelet került elő a Tiszából Tiszadadánál, a 42 centiméteres állkapocs a paleozoológus szerint körülbelül 12 ezer évesre tehető - írja a Kelet-Magyarország keddi számában.

MTI Tech

Értékes leletek egy épülő pécsi mélygarázsban

Értékes leletek, egyebek mellett római kori falfreskótöredék, kőbe faragott sas és kétszáz középkori ezüstpénz is található azon több ezer tárgyi emlék között, amelyek az elmúlt öt hónapban kerültek elő Pécsett a Kossuth téri mélygarázs építését megelőző régészeti kutatások során - közölte az ásatást vezető régész a baranyai megyeszékhelyen szerdán tartott sajtótájékoztatón.