szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egyre több hamisított vírusirtó program fertőzi meg a PC-ket – hívja fel a figyelmet a Google tanulmánya.

A BBC híre arra is kitér, hogy a keresőcég az elmúlt egy év és egy hónap során 240 millió weboldalt vizsgált meg. Kiderült: az összes fertőzés 15 százalékát okozták pánikprogramok. E kártékony szoftverek terjesztői azt állítják a gyanútlan felhasználóknak, hogy fertőzött a gépük, és arra veszik rá az embereket, hogy vásárolják meg az általuk kínált (hamis) vírusirtót. Ha megteszik, a szoftver nem csak hogy nem véd az igazi vírusoktól, de a hamis termék  kiszolgáltatja a felhasználót a valós támadásoknak is.

Legyen gyanakvó!

A kaliforniai Usenix Workshopon bemutatott Google-tanulmány a 2009 januárja és 2010 februárja között begyűjtött adatokon alapul. Eszerint több mint 11 000 domainnév esetében igaz, hogy köze van hamis antivírus-program terjesztéséhez. A hamis szoftverek felét – melyek leginkább Windows gépeket támadnak meg – reklámokkal juttatták célhoz – áll a Google jelentésében.    

A Google használ bizonyos eszközöket eltérített weboldalak ellen, de a hackerek gyakran azért nem buknak le, mert gyorsan váltana a domainek között.

Mindig legyen gyanakvó, ha felugrik egy ablak, mely antivírus-szoftvert kínál, vagy felszólít arra, hogy kisebb-nagyobb összegért tisztítsa meg a gépét. 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Vírus háromezer Vodafone mobil memóriakártyáján

Spanyolországban több mint háromezer HTC Magic telefonba kártékony kóddal fertőzött memóriakártya került. A Vodafone új memóriakártyát küld az érintetteknek és segít megszabadulni a vírustól.

hvg.hu Tech

Ilyen cégek állnak a pánikprogramok mögött

Kétszeresen is pórul jár, aki bedől a biztonsági szoftvernek álcázott programok (pánikprogramok) készítőinek. Az áldozat egyrészt fizet a hamis szoftverért - ami egy nem létező biztonsági probléma megoldásával kecsegtet -, másrészt kiszolgáltatja magát a valódi támadásoknak is. Az egyik, pánikprogramok eladására szakosodott társaság világszerte 650 főt foglalkoztatott. Több mint négymillió embernek adtak el hamis vírusirtó programot, és 2004 és 2008 között 163 millió dolláros forgalmat produkáltak. Még indiai call centert is működtettek, amíg le nem buktak.

MTI Tech

A fotósok is perlik a Google-t digitalizálási programja miatt

Az amerikai fotográfusok és illusztrátorok szövetsége is a szerzői jogok megsértése miatt perli a Google-t, amelytől azt követelik, hogy fizessen kártérítést az interneten megjelenő digitalizált könyvekben található illusztrációkért.

hvg.hu Tech

Kínai hackerek kezében a Google jelszórendszere

Vajon mit értek el konkrétan azok a – feltételezhetően kínai - hackerek, akik 2009 végén betörtek a Google rendszerébe? A New York Times úgy tudja, hogy a Goggle Mail és egyéb Google szolgáltatások jelszórendszerét kaparintották meg.

hvg.hu Tech

Itthon nincs Google-cenzúra

Letiltás, törlés, személyes adatok - a Google nyilvánosságra hozta, melyik kormány kért már cenzúrázást. Brazília az élen, Németország az élmezőnyben van. Magyarország nem szerepel a listán, Kína mellett kérdőjel van.

MTI Gazdaság

A Google negyedik éve a világ legértékesebb márkája

Az idén is a Google a legértékesebb márka a világon a Millward Brown piackutató cég szerdán közölt felmérése szerint. A Google 2007 óta vezeti a 100 legnagyobb márka listáját, jelenleg 114,3 milliárd dollárt ér, 14 százalékkal többet az egy évvel korábbinál.

MTI Tech

Fittyet hány a Google a magánélet sérthetetlenségére

Jogvédők szerint a Google fittyet hány a magánélet szentségére, ezért tíz ország személyiségi jogok fölött őrködő tisztségviselői közös levélben szólították fel a keresőmotorjáról ismertté vált informatikai óriásvállalatot, hogy jobban védje a magánélethez fűződő alapvető emberi jogokat.