szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

E-mailben és interneten is terjed egy felhívás, mely szerint egy cég Európában élő távol-keleti emberek számára vásárolna fel házi kedvenceket étkezési célra. Az állatvédők szerint csak médiahackről, internetes ugratásról, provokációról lehet szól, amelyet másfél évtizede már elsütöttek az Egyesült Államokban.

A neten terjedő hoax többek között azt tartalmazza:
"A kutyahús távol-keleti üzletfeleink, barátaink, honfitársaink kedvelt húsétel-alapanyaga. A kutyahús finom alapanyagul szolgál változatos ételek elkészítéséhez. Hogy a meglévő gasztronómiai igényeket ki tudjuk elégíteni, felhívással élünk kutyatenyésztők, állatmenhelyek, megunt kutyák tulajdonosai felé: felszaporodott állataikat utcára dobálás, altatás helyett magas kilónkénti áron ajánlják fel konyháink számára!

Az évek folyamán számos állatmenhellyel működtünk közre, sok állatvédő szervezettől, tenyésztőtől szállítottunk európai országokban működő konyháinkba a kutyatanyákról feldolgozható alapanyagot. Magyarországon, és az Európai Unióban élő 100 ezer távol-keleti barátunk számára üzemeltetett keleti konyhák, éttermek a legmagasabb napi áron várják kutyák felajánlóit! 20 euró/kg felvásárlási ár (kizárólag élő kutya esetén)! 5 közepes termetű kutya felett házhoz megyünk, és készpénzben fizetünk."

Az interneten olvasható, hogy a június 20-án Budapesten nyitó Kea So Joo kínai étterem honlapján a következő fogások találhatók: kutyahúsleves bambusszal és kínai gombával 680 forintért, kutyahús szecsuáni módra 1690 forintért, pecsenye kutyacomb vöröshagymával 1990 forintért, szeletelt kutyahús citromos szószban 1790 forintért.

Az Orpheus Állatvédő Egyesület azt közölte: bízik abban, hogy csak egy "későire sikeredett áprilisi tréfáról" van szó, ugyanakkor arra hívta fel "a tisztelt távol-keleti kultúrák kedvelőinek figyelmét, hogy lehetőség szerint tartsák be az európai társadalmi, kulturális, gasztronómiai hagyományokat, és ne egyenek kutyát, macskát. A szocializált kutya fogyasztása komoly etikai kérdéseket vet fel, hiszen egyesek szerint a kis kedvencek evése hasonló kaliberű, mint a kannibalizmus".

A Felelős Állattartás Nemzeti Programja elnevezésű civil szervezet tájékoztatása szerint egyértelmű, hogy csupán a média provokálásáról, egy internetes ugratásról van szó, amely 1994-ben már a The New York Times címlapján is felbukkant.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!