szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Sokkolóan hatott az IT szakmára a hír, amikor 2009 nyarán az Oracle 7,4 milliárd dollárért megvásárolta a Sun...

Sokkolóan hatott az IT szakmára a hír, amikor 2009 nyarán az Oracle 7,4 milliárd dollárért megvásárolta a Sun Microsystemst, gyakorlatilag minden előzetes hír és hosszas tárgyalások nélkül.

Az OpenOffice csapata a fenti manőver miatt valamennyire Oracle-befolyás alá került, hiszen az ingyenes irodai csomag adatbázis-megoldásai (eredetileg a Sun StarOffice-ra épült) a felvásárlás után egyszer csak Oracle megoldások lettek, sőt az egész OpenOffice kezdett egy kicsit olyan lenni, mintha az Oracle ingyenes irodai csomagja lenne.
Ezzel persze semmi gond nincsen, az OpenOffice azonban úgy ítélte meg, hogy ez az állapot egy ingyenes, „küldetéssel bíró” szoftvercsomag esetében nem ideális, ezért úgy döntöttek, hogy búcsút vesznek a cégóriástól, és ismét alapítványként folytatják tevékenységüket.
Mivel az OpenOffice.org címe és a név is, bejegyzett Oracle védjegy, az OpenOffice csapata és persze szoftvereik is, ezentúl a „The Document Foundation” néven és címen találhatóak, a szoftvereket pedig immár nem OpenOffice-nak, hanem LibreOffice-nak nevezik.

Minden marad a régi, csak az elnevezések változnak


A szoftverek továbbra is ingyenesen letölthetőek, immár az új címről - pillanatnyilag a LibreOffice 3.3 Beta verziószámnál tartanak, mivel egyszerűen onnan folytatják, ahol a legutóbbi OpenOffice verziók tartottak a váltás előtt.
Közben megkérték az Oracle-t, hogy csatlakozzon a kezdeményezéshez, és első lépésként ajánlja fel a az OpenOffice nevet az alapítványnak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!