szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Windows Live Essentials 2011A Windows Live Essentials 2011 egy igen jól sikerült programgyűjtemény, amelyben olyan...

Windows Live Essentials 2011
A Windows Live Essentials 2011 egy igen jól sikerült programgyűjtemény, amelyben olyan nyalánkságokat találunk, mint a Messenger és a Movie Maker legújabb verziója, a Mail elnevezésű levelezőprogram, illetve a képek, fotók rendszerezésére, retusálására és megosztására használható Fotótár.
Ha valaki állandóan a blogjába ír bejegyzéseket, bizonyára örömmel veszi majd a Live Writer alkalmazást, amely nemcsak a Live Spaces-t, hanem egyéb szolgáltatásokat is támogat, így akár Wordpress alapú blogunkat is szerkeszthetjük vele. A beállításokat utóbbi esetben a program automatikusan elvégzi az URL, a felhasználói név és a jelszó ismeretében.
Jól jöhet még a Live Mesh is, amely segít a távoli gépek elérésében, illetve mappáink tartalmának szinkronizálásában mondjuk két gép között (a több GB ingyen online tárhelyet biztosító Microsoft SkyDrive segítségével).
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

Moo0 TransparentMenu
A Moo0 TransparentMenu egy freeware alkalmazás, és egyetlen dologra hivatott: segítségével az általunk meghatározott mértékben tehetjük átlátszóvá a Windows menüit, illetve a rengeteg színösszeállítás közül választva akár át is színezhetjük azokat.
Nem éppen bonyolult dolgok ezek, mégis, pillanatok alatt más hangulatot kölcsönözhetünk ezzel a néhány apró változtatással is a Windowsnak.
A program tud magyarul is, igaz, kissé hézagos a tudása, pár menüpont angol marad a nyelvválasztás után. Szerencsére különösebb pilótavizsga nem kell a használatához, a Tálcán ülő ikonra kattintva gyakorlatilag csak a Menu Transparency és Menu Skin menüpontot kell használnunk.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

AxCrypt
Titkosító programból rengeteg van, a legismertebb ingyenes megoldás talán a TrueCrypt, amelyről már számtalan alkalommal „megemlékeztünk” (most éppen a 7-es verziónál tart). A segítségével akár komplett partíciókat titkosíthatunk, és tehetünk rejtetté az avatatlanok számára.
Ám nem mindig van szükség ilyen fokú védelemre, előfordul, hogy csak egy-két fájlt szeretnénk gyorsan titkosítani, hogy aztán elküldhessük azokat e-mailben vagy magunkkal vihessük pendrájvon. Az AxCrypt pontosan erre hasznosítható kis segédprogram.
Telepítés után a szoftver beépül a Windows helyi menüjébe, így egy fájlra a jobb egérgombbal kattintva, majd az AxCrypt menüpontból a Titkosítás almenüt választva (bizony, magyarul is tud a program!), csak megadjuk a titkosításhoz használandó jelszót (esetleg kulcsfájlt), és máris elkészül a biztonságosan tárolható, megosztható állomány.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

doubleTwist

Egy alkalmazás, amely leegyszerűsíti a videók és zenék szinkronizálását az androidos mobil és a számítógép között. A legszebb az egészben, hogy nemcsak Windowson, hanem OS X-en is működik, így aki Mac előtt ül, de mégsem iPhone-t használ, annak sem kell elkeserednie: pillanatok alatt összelőheti az iTunes-ban (vagy a gépen bárhol) tárolt médiafájljait a mobiljával.
 A doubleTwist ingyenes, az Android Marketből letölthetjük a mobil klienst, a fejlesztők oldaláról pedig a windowsos vagy maces alkalmazást.
Használata nagyon egyszerű: miután csatlakoztattuk az androidos készüléket a géphez, csak beállítjuk, mit szeretnénk szinkronizálni (a program rögtön látja például iTunes gyűjteményünket vagy a gép mappáiban tárolt médiafájlokat), és a doubleTwist rögtön másolja is azokat a telefonra (ha azon is fut a kliens alkalmazás).
Létrehozhatunk lejátszási listákat, és azokat automatikusan szinkronizálhatjuk, de a zenék és videók mellett a képeinket is átmásolhatjuk a telefonra a kényelmes felületen keresztül, sőt Podcastokat is letölthetünk.
Az asztali programmal természetesen a telefon tartalmát is menedzselhetjük, az androidos kliens pedig a lejátszásról is gondoskodik ha kell, de használhatjuk kedvenc lejátszónkat is helyette.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

Google Goggles (Android és iPhone)
Látunk egy festményt vagy képet, de nem tudjuk, ki készítette? Egy híres épület előtt állunk, de nem ugrik be a neve? Szeretnénk többet megtudni egy termékről, amit a kezünkben fogunk? Vagy le kellene fordítani egy feliratot? Nos… van nálunk mobil?
Egy kamerával ellátott androidos mobilra vagy egy iPhone-ra lesz szükségünk ahhoz, hogy a fenti kérdésekre - ha minden jól megy - pillanatok alatt megkapjuk a választ.
A Google Goggles szolgáltatását ugyanis ezeken a mobilokon vehetjük egyelőre igénybe, amiért mondjuk lehet neheztelni kicsit a Google-ra, de valahol azért érthető e részrehajlás. Ehhez persze hozzá tartozik, hogy a Goggles nem vadonatúj dolog, már jó ideje létezik.
Az Android Marketből vagy az App Store-ból (éppen tegnap jelent meg az iPhone-os változat, amely a Google Mobile App része lett) ingyen letölthető kis alkalmazással mindössze egy teendőnk van: fotót kell készítenünk - lehetőleg minél jobb minőségben - a beazonosítani kívánt tárgyról, képről, könyvről, helyszínről.
Ezután a program megvizsgálja a képet, és megpróbál beazonosítható részleteket lelni rajta, majd összevetni azt a méretes online adatbázisával. Ha szerencsénk van, pillanatok alatt megkapjuk a megoldást a kérdésünkre, ha kevésbé vagyunk szerencsések, akkor több lehetséges megoldás közül kell kiválasztanunk a megfelelőt, ha pedig pechünk van, akkor a lefotózott dolgot nem tudja beazonosítani a Google rendszere.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!