szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Megdöbbentő eredménnyel zárultak Németországban egy újonnan épülő országút mentén zajló ásatások.

A B6n jelű út - amely a Harz-hegység alsó-szászországi részétől húzódik a Szász-Anhalt tartomány keleti részén található A9-es autópályáig - egy mindössze tíz kilométeres szakaszán a régészek tizenöt későbronzkori település maradványaira bukkantak.

A környéket akkoriban nyilvánvalóan sűrűbben lakták, mint ma - mondta Alfred Reichenberger, a műemlékvédelmi és régészeti tartományi hivatal szóvivője a Der Spiegel című német lap internetes kiadása szerint. A talaj feltehetően igen termékeny lehetett. A múltból fennmaradt emlékek felkutatásában egyidejűleg 250 munkatárs is részt vett. Fáradozásukat siker koronázta, gazdagon felszerelt sírokat találtak az újkőkorból és a bronzkorból.

Az akár négyezeréves sírokból többek közt nyílhegyek, harangedények, íjászok alkarvédő lemezei és bronzkori tűk kerültek elő. A szakemberek további leletekkel számolnak. Jelenleg Köthen város környékén négy-öt ásatási csapat van bevetésen, egyenként egy régésszel valamint tíz-tizenkét segítővel - tájékoztatott a hivatal.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Trójai kori sírokat fedeztek fel Bulgáriában

Dél-Bulgáriában, Jambol városa közelében Balar Kajrjak mellett késő bronzkori sírokra bukkantak a régészek. A sírok a trójai háború korából, Kr.e. 1300-ból származnak – írja a Balkan Travellers hírszájt.